Select Page


Trwa rejestracja do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników


mistrzostwa-mechanikow-winieta
 

Trwa rejestracja zespołów do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu. Emocje są gwarantowane, bo na finały zapraszamy trzydzieści spośród kilkuset drużyn z całej Polski – podkreślają organizatorzy.

Tegoroczne Mistrzostwa, rozgrywane w kategorii Młody Mechanik, to konkurs dla uczniów szkół mechanicznych. Dwuosobowe zespoły można rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Co ważne, szkołę może reprezentować kilka drużyn. Dotychczasowe finały Mistrzostw udowodniły, że prestiż imprezy rośnie z każdą jej edycją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord i liczba zgłoszonych zespołów szkolnych przewyższy wynik z 2014 roku, który oscylował na poziomie około 300 ekip. Dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem w finale wystartuje nieco więcej, bo 30 zespołów – mówi Adrian Dekowski z V8 Team, współorganizator Mistrzostw.

Wzorem lat ubiegłych kwalifikacje do finału będą miały formę testu internetowego przygotowanego przez specjalistów producenta syntetycznych olejów silnikowych Mobil Delvac 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. Sprawdzian wiedzy obejmie zagadnienia z zakresu budowy i serwisowania pojazdów oraz trendów na rynku motoryzacyjnym. Warto przypomnieć sobie także informacje dotyczące techniki smarowania pojazdów samochodowych i przełomowe wydarzenia z historii motoryzacji. Termin marcowych eliminacji zostanie ogłoszony już wkrótce na stronie internetowej konkursu.

Finał Mistrzostw, pod fachowym okiem Włodzimierza Zientarskiego, będzie sprawdzianem umiejętności praktycznych młodych zawodników. Konkurencje na Motor Show 2015 przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw. Na pewno będzie to wieloetapowy i wymagający test z diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych – zdradza Rafał Kosiński z Akademii.

mistrzostwa-mechanikow-plakat


 

Katagoria: Imprezy branżowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.