Select Page


Kategoria: Logistyka

Transport ponadnormatywny – kategorie zezwoleń

Transport ponadnormatywny dotyczy przede wszystkim przewozu ładunków innych niż standardowe. Oznacza to, że pojazdy z takim obciążeniem przekraczają dopuszczalne normy przewidziane w przepisach o ruchu drogowym. Transport ponadnormatywny wymaga posiadania odpowiedniego zezwolenia, dopiero wtedy można rozpocząć przygotowania.

Read More

Trudności w pracy spedytora

To, co robi spedytor, dla wielu z nas jest owiane wciąż mgiełką tajemnicy. Najczęściej mówi się o tym, że jest to praca niesamowicie trudna i przeznaczona wyłącznie dla ludzi z zapleczem wiedzy na ten temat. Istnieje pewien idealny wzorzec człowieka na tym stanowisku.

Read More

Parkowanie długoterminowe przy lotnisku Kraków – Balice

Na lotnisko Kraków – Balice możemy dojechać nie tylko taksówką, autobusem albo pociągiem. Możemy również wybrać własne auto. To wygodne rozwiązanie wtedy, gdy mamy do przewiezienia większe bagaże lub nie mamy bezpośredniego połączenia z portem lotniczym. Gdzie możemy wtedy w niskiej cenie zostawić nasz samochód?

Read More

Magazyn szyty na miarę potrzeb

Znalezienie magazynu, który spełni wszelkie wymagania oraz oczekiwania wynajmującego jest zadaniem niezwykle trudnym. Wielu firmom poszukiwanie odpowiedniej powierzchni magazynowej zajmuje nawet kilka miesięcy, co hamuje rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usługi „build to suit”.

Read More

Tablet FleetXPS od Trimble

Firma Trimble zaprezentuje na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze przenośny tablet pokładowy FleetXPS na system operacyjny Android przeznaczony dla firm z sektora transportowo-logistycznego. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów otwartą platformą zarządzaną przez Trimble.

Read More

Jak wybrać firmę spedycyjną?

Poszczególne branże mają swoją specyfikę, w każdej jednak, przy wyborze wykonawcy usługi, należy się kierować tymi samymi zdroworozsądkowymi zasadami. Powinniśmy dokładnie wiedzieć, czego chcemy, ile możemy na to wydać, a także ostrożnie podchodzić do obietnic. Dokładnie tak samo jest w przypadku wyboru spedytora, który przewiezie nasze produkty. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy spedycyjnej radzi Monika Zybert-Czochralska, właścicielka firmy logistycznej AMC Logistic.

Read More

DSV Solutions uruchamia operację w Hillwood Warsaw

DSV Solutions przygotowuje się do otwarcia kolejnego nowego oddziału, który będzie dedykowany dla klientów z branży high-tech oraz obsługi serwisowej. Operator kontynuuje tym samym swój dynamiczny rozwój na polskim rynku logistyki kontraktowej.

Read More

Zagrożenia w transporcie drogowym

Obecnie można zaobserwować wiele zagrożeń, które tak właściwie związane są z jazdą pojazdami na różnego rodzaju trasach. O jakich zagrożeniach w transporcie drogowych warto powiedzieć?

Read More

Transport międzynarodowy – bezpiecznie i na czas

Przy selekcjonowaniu ofert klienci patrzą obecnie nie tylko na koszty przewozu, ale również na bezpieczeństwo mienia oraz na terminowość realizacji usług, dlatego też tak ważne jest zapewnienie im najwyższej jakości obsługi wyprzedzającej konkurencję.

Read More

Inteligentne pociągi podłączone do internetu

Inteligentne pociągi zrewolucjonizują przewozy towarowe i logistykę. Bosch Engineering współpracując ze szwajcarskim przewoźnikiem kolejowym SBB Cargo zamierza stworzyć system transportu na szynach podłączony do internetu.

Read More

DSV Road dynamicznie rozwija się w Łodzi

Z początkiem października 2015 roku DSV Road rozpoczęło działalność w nowym obiekcie logistycznym zlokalizowanym w Panattoni Business Center Łódź II. Przeprowadzka zbiegła się z rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora w Polsce firmą ABB.

Read More