Select Page


Dachser operatorem logistycznym Sonnentor


European-Logistics_02_300dpi
 

Dachser nawiązał współpracę dystrybucyjną z  firmą Sonnentor. Obejmuje ona dostawy surowców zaczynając od produkcji a kończąc na obsłudze półek w miejskich supermarketach. Sposobem na współpracę okazało się zapewnienie przez operatora realizacji dostaw w ramach precyzyjnie zdefiniowanych okien czasowych.

 

Priorytetem dla firmy było sprawne zaopatrywanie niemieckich sklepów franczyznowych, dlatego na operatora logistycznego wybrano austriacką organizację Dachser. Po pierwszych raportach dotyczących dostaw dla Sonnentor, klient był bardzo zadowolony z jakości i terminowości naszych usług, dlatego postanowił zaangażować Dachser również do dostarczania surowców – mówi Andreas Grüner z działu sprzedaży austriackiego oddziału Dachser w Linz. Teraz operator logistyczny zajmuje się także transportem przesyłek z upraw do magazynów. Niezwykle istotną kwestią było przestrzeganie okien czasowych dostaw, a także zapewnienie dodatkowej obsady pracowników zajmujących się umieszczaniem produktów na półkach w sklepach – mówi Gerhard Leutgeb reprezentujący Sonnnentor, opisując wymagania firmy odnośnie operatora logistycznego.

Najwyższe oczekiwania odnośnie logistyki

Sonnentor jest austriackim producentem mieszanek herbaty i przypraw uprawianych według najwyższych ekologicznych standardów. Sonnentor cały czas stosuje zasady uczciwego handlu, opiera się na pracy ręcznej i specjalizacji, a śmiejące się słońce jest nadal logo firmy. Te najwyższej jakości herbaty ziołowe, kawa, przyprawy i mieszanki ziół znalazły także lojalnych klientów za granicą – firma eksportuje aż do 50 różnych krajów. Operator logistyczny Dachser gwarantuje, że​​ te ekologiczne produkty wysokiej jakości można znaleźć w sklepach w wielu europejskich krajach, na przykład w Monachium na placu Stachus. Dla naszych przypraw i herbat stosujemy surowe standardy jakości – wyjaśnia Gerhard Leutgeb. Tak samo wysokie wymagania stawiamy przed logistyką i transportem, ze szczególnym naciskiem na jakość obsługi dostaw.

Dachser codziennie odbiera towar z centrum Sonnentor w Sprögnitz w regionie Waldviertel. W oddziale Dachser w Linz produkty są rozdzielane na poszczególne linie transportowe, a następnie dostarczane do punktów sprzedaży detalicznej Sonnentor w Austrii, Niemczech, Francji i Szwajcarii oraz do hurtowników w Niemczech i Szwajcarii.

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.