Select Page


DSV otwiera największe centrum logistyczne w Niemczech


Centrum DSV w Krefeld
 

Już w sierpniu aż sześć niemieckich oddziałów DSV zostanie połączonych w ramach jednego, nowoczesnego centrum logistycznego w Krefeld. Nowa lokalizacja w pobliżu Dusseldorfu pomieści wszystkie trzy dywizje DSV – Road, Solutions oraz Air & Sea.

 

Nowy kompleks logistyczny będzie oferować optymalne warunki pracy, a jego lokalizacja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest doskonale połączona z autostradami, portami lotniczymi oraz morskimi. Centrum w Krefeld jest położone w odległości 410 km od Hamburga, 370 km od Bremerhaven i 225 km od Rotterdamu, gdzie znajdują się porty morskie. Do najbliższego lotniska w Dusseldorfie jest zaledwie 20 km, natomiast do kolejnego w Kolonii lub Frankfurcie, kolejno 80 i 245 kilometrów.

 

Najnowsza i zarazem największa lokalizacja DSV w Niemczech powstała po to, aby z jednej strony pozwolić na wykorzystanie olbrzymiej synergii pomiędzy rozporoszonymi do tej pory oddziałami transportu drogowego, lotniczego, morskiego i logistyki kontraktowej na jednym z najważniejszych regionów gospodarczych Niemiec, jakim jest Północna Nadrenia-Westfalia, a z drugiej, aby urzeczywistnić kluczową dla naszej firmy strategię rozwoju pod hasłem One DSV – One stop shopping. Po raz pierwszy bowiem wszystkie trzy dywizje DSV w Niemczech będą na tak ogromną skalę współpracować „pod jednym dachem”, a tak właśnie będzie dzięki wspólnej lokalizacji w ramach jednego centrum logistycznego w Krefeld. Z polskiej perspektywy oznacza to również poważne wzmocnienie dla naszego serwisu drobnicowego w rejon NRW oraz nowe możliwości cross-sellingu – tłumaczy Piotr W. Krawiecki, Prezes Zarządu DSV Road.

 

DSV, Krefeld

 

 

Kompleks magazynowo-biurowy jest ulokowany na powierzchni 168.000 m2. Na terenie obiektu będzie znajdować się ponad 12.500 m2 powierzchni cross-dock’owej, 50.000 m2 powierzchni magazynowej (w tym 20.000 m2 przeznaczonej pod obsługę materiałów niebezpiecznych) oraz 7.000 m2 z przeznaczeniem na biura, w których ulokowanych będzie w sumie ponad 900 pracowników.

 

Grupa DSV zdecydowała się postawić kompleks według rygorystycznych norm Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – DGNB w tym również w zakresie udogodnień dla niepełnosprawnych. DGNB opracowuje, a także weryfikuje m.in. metody wznoszenia budynków, materiały niezbędne do ich wykonywania oraz optymalizację przestrzeni, a następnie przyznaje odpowiedni certyfikat. DSV ubiega się o Srebrny Certyfikat, który zakłada, że większość norm DGNB została zrealizowana.

Film o nowym centrum logistycznym DSV w Krefeld:

http://www.youtube.com/watch?v=57GmizJKkUI

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.