Select Page


DSV rośnie w dolnośląskim


Road_02_lowres
 

W związku z rozszerzeniem współpracy ze swoimi największymi klientami w rejonie Wrocławia DSV Road powiększa oddział w Nowej Wsi Wrocławskiej o ponad 1,5 tys. m2 powierzchni magazynowej.

 

Nowy obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego oddziału DSV w Panattoni Park Wrocław II. Do dotychczasowych 5,5 tys.m2 powierzchni magazynowej dołączonych zostało tym samym kolejne 1,5 tys.m2.

„Zdecydowaliśmy o powiększeniu naszego oddziału zarówno o nową powierzchnię magazynową, jak i kolejne 100 m2 obszaru biurowo-socjalnego. Zmiany te mają na celu umożliwić nam sprawną obsługę rozwijającej się współpracy z kilkoma naszymi dużymi klientami, w szczególności z firmą Kerry Polska” – mówi Maciej Szczepański, Dyrektor Operacji Magazynowych w DSV Road.

„Z DSV Road współpracujemy z powodzeniem od 10 lat. W ostatnim czasie zdecydowaliśmy się powierzyć operatorowi obsługę dodatkowych rynków zbytu naszych produktów w Czechach oraz na Słowacji, co wiąże się ze znaczącym wzrostem wolumenów dystrybucyjnych w transporcie międzynarodowym” – mówi Adam Drabik, Zone Eastern Europe Warehouse and Transport Manager w Kerry Polska.

W obecnej lokalizacji DSV działa od 2012 r. kiedy operator zdecydował o powiększeniu powierzchni biurowej do obsługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, frachtu lotniczego i morskiego oraz wynajął magazyn o powierzchni 5,5 tyś. m2 i pojemności 6500 miejsc paletowych dla logistyki kontraktowej produktów spożywczych i przeładunków drobnicy. Oddział w Nowej Wsi Wrocławskiej znajduje się przy autostradzie A4, 3 km na zachód od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i jest ważnym ogniwem w europejskiej sieci dystrybucji DSV. DSV działa na Dolnym Śląsku od 2001 r.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 75 krajach, a dzięki rozbudowanej sieci partnerów, świadczy swoje usługi na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie około 23 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2014 r. przychód na poziomie 6,45 mld euro.

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.