Select Page


Logwin rozszerza swoją ofertę w Polsce


SONY DSC
 

Usługodawca logistyczny Logwin rozbudował swoje biuro sprzedaży w Krakowie: od lipca włączyli się w działalność także pracownicy operacyjni przedsiębiorstwa, zamieszkali w regionie, którzy organizują lotniczy i morski transport towarowy w skali całego świata. Rosnąca systematycznie ilość przewozów towarowych, zwłaszcza w branży eksportowej a także solidna baza klientów skłoniły firmę Logwin do optymalizacji miejscowej oferty dla dobra swojej klienteli. Pracownik logistyczny steruje importami i eksportami drogą morską głównie za pośrednictwem portów w Gdańsku i Gdyni oraz Hamburgu. Poprzez sieć Logwin biuro w Krakowie łączy się z całym światem a jednolity w skali globalnej system informatyczny umożliwia wysoką przejrzystość procesów drogą sprawnych przebiegów.

Kraków dzięki swojemu centralnemu położeniu geograficznemu i obecności dobrze wykształconej ludności staje się ważnym, nieustannie rosnącym ośrodkiem gospodarczym. Miasto w południowo-wschodniej Polsce zyskuje na znaczeniu także z punktu widzenia branży logistycznej: inwestycje w infrastrukturę oraz specjalne pakiety promocyjne stają się zachętą do osiedlania się dla wielu przedsiębiorstw zagranicznych. „W minionych latach umocniliśmy intensywne więzi przedsiębiorstwa z Krakowem i byliśmy świadkami rozrostu firmy”, deklaruje Bartosz Hruszka, kierownik oddziału w Krakowie.

Silna gospodarka narodowa

Polska może uchodzić za wzorcowy pod względem gospodarczym kraj Europy Środkowej: Od lat 90. XX w. gospodarka notuje w tym kraju niemal nieprzerwany wzrost – nawet europejski kryzys gospodarczy nie był w stanie zbytnio dotknąć Polski. Prognozy średnioterminowe w dziedzinie wzrostu gospodarczego kształtują się w granicach od 3,5 do 4% w skali rocznej. Przyczynami dobrej sytuacji gospodarczej są: potężny rynek wewnętrzny z rosnącą krajową konsumpcją, dobrze wykształcona i zmotywowana siła robocza, stabilna sytuacja polityczna, wsparcie ze środków Unii Europejskiej oraz specjalne strefy ekonomiczne, oferujące inwestorom korzystne warunki. Najważniejszym partnerem handlowym są Niemcy – ponad 26% eksportów trafia właśnie tam, ponad 27% importów pochodzi stamtąd. Ponadto wiele większych koncernów niemieckich ma swoje ośrodki produkcyjne na terenie Polski i prowadzi stamtąd przesyłki międzynarodowe.

Wśród klientów firmy Logwin wymienić można przedsiębiorstwa w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, kosmetycznej, mody i tekstyliów. Pozytywna atmosfera gospodarcza otwiera przedsiębiorstwom ogromny potencjał wzrostu na rynku międzynarodowym. „W skali ogólnokrajowej eksporty rosną – obserwujemy to również tu, w Krakowie”, mówi Bartosz Hruszka. „Mówimy rozmaitymi językami narodowymi, znamy miejscową rzeczywistość i pozostajemy w dobrych stosunkach z liniami lotniczymi, towarzystwami żeglugowymi czy służbami celnymi. Możemy więc pomóc naszym klientom wejść na nowe rynki”.

 

Logwin_Polska_1

 

 

Logwin zatrudnia w Polsce około 300 pracowników i kieruje łącznie siedmioma ośrodkami w kraju: trzema oddziałami operacyjnymi w Gdyni, Krakowie i Warszawie, dwiema agencjami sprzedaży we Wrocławiu i Poznaniu, dwiema hurtowniami w Nadarzynie i Piasecznie. Usługodawca logistyczny zalicza się do liderów rynkowych w skali krajowej w dziedzinie drobnicowego kontenerowego transportu morskiego (LCL): Logwin konsoliduje towary swoich klientów w portach w Gdańsku i Gdyni oraz przewozi je w zestawach do innych rejonów kraju – około 20 do 30 kontenerów na miesiąc. Ponieważ transport następujący sterowany jest zarówno z portów, jak i z oddziałów Logwin wewnątrz kraju, klienci czerpią korzyści ze sprawnego i efektywnego sposobu zarządzania.

 

Obszar działalności firmy Logwin, zwany Air + Ocean realizuje w ramach światowej sieci ośrodków międzynarodowy transport lotniczy i morski oraz kompleksowe i dostosowane do potrzeb klienta usługi logistyczne.

Firma Logwin AG mieści się na liście pierwszorzędnych standardów niemieckiej giełdy. Większościowym akcjonariuszem firmy jest DELTON AG, z siedzibą w Bad Homburg (Niemcy).

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.