Select Page


Parkowanie długoterminowe przy lotnisku Kraków – Balice


miniature-2212976_960_720
 

Na lotnisko Kraków – Balice możemy dojechać nie tylko taksówką, autobusem albo pociągiem. Możemy również wybrać własne auto. To wygodne rozwiązanie wtedy, gdy mamy do przewiezienia większe bagaże lub nie mamy bezpośredniego połączenia z portem lotniczym. Gdzie możemy wtedy w niskiej cenie zostawić nasz samochód?

 

Każdego dnia z lotniska w podkrakowskich Balicach odlatują samoloty w różne części świata. Niektórzy wybierają się na wakacje albo w podróże biznesowe. Jeszcze inni odwiedzają znajomych lub rodzinę. Gdy planujemy odlot z lotniska pod Krakowem, powinniśmy wcześniej przemyśleć, jak na nie dojechać. Własne auto to komfortowe rozwiązanie – możemy wtedy zostawić je na strzeżonym parkingu aż do momentu, w którym wrócimy z naszej podróży.

Parkingi długoterminowe przy lotnisku w Balicach są łatwo dostępne. Są one prowadzone przez lotnisko – do dyspozycji mamy parking wielopoziomowy oraz parkingi terenowe, a także możemy skorzystać z parkingów prowadzonych przez inne firmy w otoczeniu lotniska.

Postój długoterminowy zapewniają parking wielopoziomowy (P1) i parkingi terenowe (P2/P3) należące do lotniska. Są one zlokalizowane blisko terminali, dlatego dojście na samolot zajmie nam dosłownie chwilę. Niestety, ceny nie są niskie. Za pierwszą dobę zapłacimy 45-55 złotych, za każdą następną 15-25 złotych. Gdy będziemy parkowali minimum 2 tygodnie, wtedy koszt doby to 5-10 złotych. Niższe ceny dotyczą parkingów terenowych.

Nietrudno policzyć, że tydzień na parkingu długoterminowym należącym do lotniska będzie kosztował nas minimum 135 złotych. Za 2 tygodnie parkowania zapłacimy aż 240 złotych.

Nie musimy jednak wcale płacić tak dużo za parking Kraków lotnisko nie jest jedynym dostawcą miejsc do parkowania. Warto sprawdzić oferty firm prowadzących własne parkingi w okolicy – zwykle są one położone kilkaset metrów od terminala, ale dzięki usługom transferów nie musimy dochodzić na lotnisko piechotą. Ceny prezentują się znacznie bardziej zachęcająco – za dobę zapłacimy 6-10 złotych, więc tydzień będzie kosztował nas od 42 do 70 złotych.


 

Katagoria: Logistyka, Porady
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 10 miesięcy temu.