Select Page


ROHLIG SUUS głównym operatorem magazynowym firmy Vileda


suus
 

Towar klienta w magazynie ROHLIG SUUS Logistics zajmuje 1500 miejsc paletowych. Operator codziennie składuje, konwertuje towary i kompletuje zestawy pod zlecenia, a dodatkowo kilka razy w roku odpowiada logistycznie za przeprowadzenie akcji promocyjnych do sieci handlowych. Odbywa się to zarówno na etapie co-packingu, jak i dystrybucji krajowej, wówczas już nie tylko z jednego magazynu. W tego typu realizacjach niezwykle pomocne są zaawansowane funkcjonalności systemu WMS, którym dysponuje ROHLIG SUUS. Dzięki niemu operator może skutecznie zoptymalizować prace przy kompletacji i składaniu zestawów promocyjnych, co w konsekwencji skraca czas przygotowań całej akcji handlowej dla klienta.

 

– Firma Vileda rozpoczęła z nami współpracę w zakresie usług logistyki kontraktowej między innymi ze względu na kompleksowość naszych usług oraz atrakcyjną lokalizację warszawskiego magazynu. Bliskość ważnego i dużego rynku zbytu oraz szybki dostęp do autostrady A2 i trasy S8 i S7 mają widoczny wpływ na terminowość i większą elastyczność w godzinach wydań przesyłek – powiedziała Anna Galas, Dyrektor ds. Rozwoju Logistyki Kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics.

ROHLIG SUUS Logistics podczas realizacji zleceń współpracuje z innymi dostawcami usług transportowych dla Viledy. Jako główny operator magazynowy udostępnia im indywidualny interface, który umożliwia poprawne alokowanie zleceń do konkretnych odbiorców.

Największym wyzwaniem w realizacji projektu jest z jednej strony obsługa wielu kanałów sprzedaży klienta o różnorodnych wymogach obsługi dystrybucyjnej np. w zakresie terminów czy rozdrobnienia dostaw, z drugiej strony – niestandardowe rozmiary produktów, które wychodząc poza obszar palet i paczek, są wyzwaniem w procesie dystrybucji. Z tego powodu obsługa logistyczna obejmuje nie tylko dystrybucję krajową, ale również odbiór towaru bezpośrednio z fabryk oraz jego przepakowanie i dostosowanie do wymiarów palet akceptowalnych przez odbiorcę, czyli sieci handlowe.

– ROHLIG SUUS Logistics już od początku współpracy wykazywał się dużą elastycznością, dzięki czemu wdrożenie przebiegło niezwykle szybko i sprawnie, bez długiego okresu przejściowego. Po sześciu miesiącach nadal wysoko oceniam pracę firmy. Operator potrafi profesjonalnie sprostać wysokim i różnorodnym wymaganiom sieci handlowych, a jego skuteczność poprawnych dostaw na czas (KPI) wynosi 99,84%. Niezwykle nas to cieszy, gdyż dobra obsługa ROHLIG SUUS wpływa pośrednio również na dobre imię naszej firmy – powiedział Pan Tomasz Grabowski – Kierownik Logistyki, FHP Vileda Sp. z o.o.

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.