Select Page


Rusza budowa Waimea Logistic Park Korczowa


Waimea Logistic Park Korczowa
 

Rozpoczyna się budowa Waimea Logistic Park Korczowa na Podkarpaciu pierwszego w Polsce centrum obsługi kierowców TIR wraz z powierzchniami magazynowo-produkcyjnymi i biurowo-socjalnymi.

 

Budowa pierwszej hali A w ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa rozpoczęła się 17 sierpnia br. Plac budowy został przekazany generalnemu wykonawcy firmie Trasko-Inwest Sp. z o.o. Finansowanie inwestycji zapewnia BOŚ Bank S.A. Oddział Szczecin.

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest spółka EAST A4 Logistic Park 1 Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Wraz z rozpoczęciem budowy inwestor podjął decyzję o zmianie nazwy budowanego parku logistycznego. Dotychczasowa, robocza nazwa projektu EAST A4 Logistic Park, została zmieniona na Waimea Logistic Park Korczowa, tak aby wskazywała dokładną lokalizację inwestycji położonej 3 km od największego przejścia granicznego Polska-Ukraina – Korczowa. W ramach pierwszej fazy realizowanego projektu magazynowo-produkcyjnego wraz z centrum obsługi kierowców TIR zostanie wybudowana hala o powierzchni 7 200 mkw., której otwarcie zaplanowano na I kw. 2016 roku.

Projekt Waimea Logistic Park Korczowa o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. powstaje na 12 hektarowej działce, bezpośrednio przy autostradzie A4, wchodzącej w skład europejskiej drogi międzynarodowej E40, na granicy Unii Europejskiej i Ukrainy. Waimea Logistic Park Korczowa adresowany jest do firm z całej Europy, a w szczególności tych, które przed dostarczeniem towarów na Ukrainę czy inne rynki wschodnie będą chciały magazynować, konfekcjonować, czy skorzystać z dostępnych usług logistycznych jeszcze na terenie Unii Europejskiej. W pierwszym etapie inwestycji powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy wraz z centrum obsługi kierowców TIR. Nasza podkarpacka inwestycja to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy. Lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód wykreuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w tym regionie – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. Przez granicę w Korczowej codziennie przejeżdża ponad 450 ciężarówek. Waimea Logistic Park Korczowa będzie oferować rozbudowaną infrastrukturę – obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, parking strzeżony dla TIR-ów, całodobowy serwis ciężarówek, zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną. Pracę na terenie obiektu może znaleźć nawet 2 tys. osób – dodaje Andrzej Rosiński. W ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa powstaną trzy hale wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z szeroko pojętych usług logistycznych. Wszystkie budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające warunki do wysokiego składowania oraz magazynowania produktów spożywczych w temperaturach od 6 do -25 stopni. Docelowo na terenie parku będą funkcjonowały agencje celne i spedycyjne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut.

 

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.