Select Page


Seifert – nowe centrum logistyczne już otwarte


zdjęcie_ Seifert
 

Nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Seifert zostało uroczyście otwarte pod koniec października br. w niemieckim mieście Ulm. Ogromne hale o wartości 15 milionów euro będą w stanie obsłużyć klientów firmy z branży motoryzacyjnej, budowlanej, papierniczej, chemicznej i spożywczej.

Na uroczystość zostało zaproszonych ponad 200 gości, w tym m.in. minister komunikacji Badenii Wirtembergii Winfried Hermann, burmistrz miasta Ulm Ivo Gönner oraz posłowie z Brukseli, Strasburga, Berlina i Stuttgartu. Z ich strony padły słowa uznania pod adresem firmy, która już zapowiada kolejne inwestycje w Europie.

– Otwarcie nowego centrum logistycznego w Ulm to znacząca inwestycja dla całej grupy. Marka Seifert intensywnie się rozwija, o czym świadczą liczne nowe lokalizacje, nie tylko w Niemczech, ale również Czechach i Polsce – mówi Jan Brachmann, prezes zarządu spółki Seifert Polska, należącej do Grupy.
Nowe centrum logistyczne doskonale wpisuje się w istniejące potrzeby otoczenia, a także posiada idealną lokalizację, czym w tym regionie może pochwalić się niewiele firm z branży TSL. Firma swoje inwestycje zawsze lokuje w możliwie najlepszych miejscach pod względem infrastruktury i zbiegów szlaków komunikacyjnych.
– To był doskonały wybór i kawał dobrej roboty – podsumował inwestycję minister Winfried Hermann, który podczas uroczystości wielokrotnie podkreślał jej ważność dla branży logistycznej, pełniącej w tym regionie znaczącą rolę zwłaszcza w kontekście eksportu.
Podczas uroczystości odbyło się także otwarcie nowej ulicy i ronda. Nowa infrastruktura stanowi preludium do dalszych inwestycji, które rozpoczną się już niebawem. Strategiczne znaczenie inwestycji wzmacnia fakt, że w 2016 w dzielnicy przemysłowej Ulm zostanie oddany do użytku odcinek łączący autostradę A8 z centrum logistycznym Seifert Logistics.
Grupa Seifert posiada 30 oddziałów w Niemczech, Czechach i w Polsce. Oferuje innowacyjne, inteligentne koncepcje usług w zakresie zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, a także magazynowania i logistyki produkcyjnej. Współpracuje z renomowanymi koncernami z branży motoryzacyjnej, chemicznej i papierniczej. Łącznie zatrudnia ponad 900 osób.

Firma Seifert otworzyła nowe centrum logistyczne w Niemczech

Źródło

 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.