Select Page


Tablet FleetXPS od Trimble


click
 

Firma Trimble zaprezentuje na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze przenośny tablet pokładowy FleetXPS na system operacyjny Android przeznaczony dla firm z sektora transportowo-logistycznego. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów otwartą platformą zarządzaną przez Trimble. Nowy tablet FleetXPS to bardzo łatwe w obsłudze rozwiązanie do zarządzania flotą, które łączy zalety elastycznej platformy z systemem operacyjnym Android oraz zastąpi komputer pokładowy z FleetXPS na system Linux. Oprócz tabletu firma Trimble wprowadza nowej generacji interfejs użytkownika dla FleetXPS App, aplikacji na Androida, która umożliwia kierowcom wykonywanie zadań i czynności logistycznych przy użyciu tabletów.

Profesjonalizm i elastyczność

Tablet FleetXPS jest niezawodnym i elastycznym urządzeniem do zarządzania flotą pojazdów. Firma Trimble oferuje klientom do wyboru aplikacje podmiotów zewnętrznych, które posiadają odpowiednie certyfikaty i zostały przetestowane. Trimble zapewnia kompleksową obsługę tabletów, w tym usługi wsparcia dla aplikacji Trimble i ich aktualizacje oraz usługi konserwacji i napraw. Ponadto tablet z systemem Android umożliwia kierowcom dostęp do innych aplikacji, z których mogą korzystać w celach zarówno zawodowych, jak i osobistych, bez wpływu na funkcję zarządzania flotą.

– Nasza poprzednia wersja aplikacji FleetXPS była już kompatybilna z telefonami komórkowymi, ale okazało się, że wielu klientów oczekuje dodatkowego wsparcia oraz w pełni zarządzanego rozwiązania firmy Trimble. Tablet z systemem Android zaspokaja te potrzeby. W porozumieniu z Trimble klienci mogą wybrać aplikacje do zainstalowania na tabletach, którymi my następnie zarządzamy. Odpowiednie ustawienia uniemożliwiają kierowcom usuwanie lub dodawanie własnych aplikacji – powiedział Michel Van Maercke, dyrektor generalny Trimble Transport & Logistics na region EMEA i kraje Azji i Pacyfiku.

Trimble oferuje także zaawansowane usługi wsparcia z zastosowaniem zdalnej diagnostyki, która umożliwia pobieranie aktualizacji na bieżąco. – Otwarta Struktura Telematyczna firmy Trimble umożliwia sprawne ściąganie aktualizacji bez konieczności ręcznego sterowania. Dzięki tak dużemu wsparciu oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę i znacznie większą elastyczność – dodaje Michel Van Maercke.

Nowy wygląd i nowa funkcjonalność

Oprócz nowego tabletu udoskonalono interfejs użytkownika w aplikacji FleetXPS. Ma bardziej atrakcyjny wygląd i jest łatwiejszy w obsłudze oraz może być skonfigurowany na tablet FleetXPS. – Przejrzysty ekran dotykowy oraz nowy układ umożliwiają kierowcom intuicyjną obsługę urządzenia – powiedział Michel Van Maercke.

Budowanie firmy przyszłości

Nowy tablet FleetXPS będzie dostępny na rynkach Europy i Australii od września 2016 r. Tablet został wyposażony w ekran dotykowy z powłoką antyrefleksyjną o przekątnej 7,85 cala, kamerę, opcjonalny skaner kodów kreskowych 1D i 2D, czytnik RFID i NFC, GPS oraz różnego rodzaju rozwiązania do łączności bezprzewodowej takie jak WLAN, Bluetooth i 3G.

Tablet uzyskał certyfikat odporności IP65 i jest odporny na upadek z wysokości 1,2 metra, a bateria wystarcza na 8-godzinny dzień pracy. – Dzięki tym cechom nasz tablet doskonale nadaje się do realizacji odbiorów i dostaw ładunków detalicznych i drobnicowych, gdy niezbędny jest dowód dostawy. Obserwujemy jednak znaczący wzrost zainteresowania aplikacjami mobilnymi także w innych segmentach rynku. Dzięki nowemu tabletowi FleetXPS na Androida możemy wesprzeć naszych klientów w budowaniu firmy przyszłości – powiedział Michel Van Maercke.


 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.