Select Page


Trudności w pracy spedytora


trudnosci-w-pracy-spedytora
 

To, co robi spedytor, dla wielu z nas jest owiane wciąż mgiełką tajemnicy. Najczęściej mówi się o tym, że jest to praca niesamowicie trudna i przeznaczona wyłącznie dla ludzi z zapleczem wiedzy na ten temat. Istnieje pewien idealny wzorzec człowieka na tym stanowisku.

 

Podstawowe cechy to chociażby umiejętność podejmowania trafnych decyzji w ułamku sekundy, umiejącego komunikować się z każdym klientem i znającą rynek od podszewki. Wbrew pozorom, swoich sił w firmach spedycyjnych próbują także ludzie, którzy nigdy nie mieli styczności z żadnymi zagadnieniami tej natury.

trudnosci-w-pracy-spedytora-2

Pierwszy dzień

Trudności w tej pracy zaczynają się już od pierwszego dnia jej podjęcia. Weryfikacja osób, które nie są w stanie działać wielozadaniowo, przebiega prawie że natychmiastowo. Trzymanie pieczy nad co najmniej kilkoma ładunkami od różnych klientów w ciągu dnia może doprowadzić do wystąpienia bardzo kosztownych błędów. Spedycja to zawód dla prawdziwego perfekcjonisty i nawet najmniejsza pomyłka może mieć poważne konsekwencje. Wystarczy, chociażby wpisać źle adres lub podać niewłaściwy wymiar ładunku, a narazimy naszą firmę na wielotysięczne straty.

 

Człowiek orkiestra

Gdyby tego jeszcze było mało, wspomniane wcześniej umiejętności należy połączyć z rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi. Zdolności negocjacji warunków z klientem (często w językach innych niż polski), dokładne rozpoznanie jego potrzeb czy budowanie zaufania wśród przewoźników i utrzymywanie pozytywnych relacji ze wszystkimi uczestnikami łańcucha dostawy. Spedytor właśnie poprzez takie umiejętności przykłada się do ilości realizowanych zleceń w firmie logistycznej.

trudnosci-w-pracy-spedytora-3

Może i Ty dasz radę?

Mimo przedstawionych cech praca spedytora w miejscu takim jak firmy spedycyjne w Gdyni jest jedną z tych, do których trzeba się przymierzyć w praktyce. Tylko tak dowiemy się, czy jest pisana właśnie nam. Często wygórowane wymagania, napięte terminy i niekończące się problemy w trasach nadzorowanych przewoźników jednych mogą złamać, podczas gdy innym da pokłady satysfakcji, niespotykanej nigdzie indziej. Do której grupy należysz?

 


 

Katagoria: Logistyka, Porady
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 9 miesięcy temu.