Select Page


Włoski LIDL wybiera IVECO z napędem LNG


Iveco_Stralis_Lidl_LC3_04
 

Lidl wybiera IVECO na dostawcę największego parku pojazdów ciężarowych napędzanych LNG we Włoszech.

Od 2015 r. Lidl Italia będzie dysponował największym parkiem pojazdów napędzanych gazem ziemnym w całych Włoszech, gdzie działa 570 sklepów tej sieci. Włoski oddział Lidla otrzyma do użytkowania 15 samochodów ciężarowych Iveco Stralis Natural Power z silnikami przystosowanymi do zasilania skroplonym gazem ziemnym (LNG). Pojazdy są wyposażone w jednostki Cursor 8 CNG Euro VI wyprodukowane przez FPT Industrial, czyli należącą do CNH Industrial spółkę odpowiedzialną za zespoły napędowe.

Nad wprowadzeniem pojazdów napędzanych LNG do eksploatacji czuwa LC3 ― czołowa firma logistyczna specjalizująca się w transporcie towarów w kontrolowanej temperaturze. 15 pojazdów dla Lidl Italia stanowi część partii 50 Stralisów LNG, które Iveco ma dostarczyć firmie LC3.

Iveco_Stralis_Lidl_LC3_05

Eksploatacja pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym, uważanym za jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska paliw na rynku, ma szereg zalet — jest to rozwiązanie ekologiczne i rentowne dla operatora takiego parku pojazdów. W porównaniu z olejem napędowym gaz ziemny znacznie zmniejsza ogólne oddziaływanie pojazdu na środowisko (emisja cząstek stałych niższa o 95%, emisja tlenków azotu niższa o 35% i emisja CO2 niższa nawet o 10%). Paliwo to jest także o 20% tańsze.


 

Katagoria: Logistyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.