Select Page


1000 Actrosów dla firmy Girteka Logistics


Archivnummer: D304992
 

Największe w historii Mercedes-Benz Trucks zamówienie flotowe w Europie Wschodniej: litewska firma spedycyjna Girteka Logistics zamówiła 1000 Actrosów Euro VI. Uroczyste przekazanie odbyło się z udziałem szefa Mercedes-Benz Trucks – Stefana Buchnera, który w Centrum Klienta Mercedes-Benz w Wörth przekazał symboliczny klucz Mindaugasowi Raili, prezesowi Girteka Logistics.

O Actrosie

Od chwili swojej premiery w 1996 roku Actros był flagowym modelem w gamie produktów Mercedes-Benz Trucks – i jest nim niezmiennie w roku swoich 20. urodzin. Ekonomiczny, dynamiczny, wszechstronny i komfortowy – właśnie za sprawą tych cech Actros został najbardziej uznaną ciężarówką wagi ciężkiej na świecie. Najnowsza generacja Actrosa, od 2011 roku montowana w fabryce Mercedes-Benz Wörth, jako pierwsza ciężarówka wagi ciężkiej na rynku spełniła normę emisji spalin Euro VI. Od tamtej pory, dzięki wprowadzeniu nowego Actrosa zgodnego z Euro VI, przewidującego tempomatu Predictive Powertrain Control (PPC) oraz nowej generacji jednostek napędowych, średnie zużycie paliwa w porównaniu ze sprawdzonym poprzednikiem zostało ograniczone o 13%. W ten sposób topowa ciężarówka Mercedes-Benz Trucks idealnie łączy ekonomikę z ekologią. Od 1996 roku klienci na całym świecie odebrali już ponad milion Actrosów wszystkich generacji – w tym ponad 100 tysięcy egzemplarzy obecnej generacji modelu.

O firmie Girteka Logistics

Założona w 1996 roku firma transportowa Girteka Logistics jest głównym przewoźnikiem drogowym na Starym Kontynencie – w Europie, Skandynawii
i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw zatrudnia ponad 7100 pracowników. Jej flota obejmuje 2900 ciężarówek oraz 3100 naczep. Grono klientów obejmuje zarówno producentów lokalnych, jak i wielkie, międzynarodowe firmy z dużymi, regionalnymi centrami dystrybucji. Od 2012 roku Girteka Logistics jest niezawodnym partnerem logistycznym Mercedes-Benz w zakresie transportu części zamiennych na terenie Europy.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 3 lata temu.