Select Page


20 ciągników MAN TGX dla firmy Gobi


DCIM100MEDIADJI_0018.JPG
 

9 listopada 2016 w serwisie MAN Zastal Transport w Nowej Soli, prezes zarządu firmy Gobi, Marek Robert odebrał 20 ciągników siodłowych MAN TGX EfficientLine 18.480 4×2 LLS-U, przeznaczonych do transportu dalekobieżnego.

Nowe pojazdy odebrane przez lubuskiego przewoźnika wyróżnia m in. doskonałe wyposażenie. Wszystkie kabiny w rozmiarze XLX mają klimatyzację postojową, dodatkowe ogrzewanie oraz wzmocnioną izolację kabiny. Komfort prowadzenia pojazdów zapewniają zarówno fotele z pneumatycznym zawieszaniem, podwójna leżanka jak i pakiet elektronicznych systemów. Pojazdy wyposażone są tempomat adaptacyjny (ACC), w asystenta pasa ruchu (LGS) oraz hamulec silnikowy (EVB).

Kierowcy na pewno docenią silniki D26 o mocy 480 KM z funkcją Top Torque, czyli wzrostem momentu obrotowego o 200 Nm na dwóch najwyższych biegach (do maksymalnego poziomu 2300 Nm). Do tego dochodzi zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic z funkcją EfficientRoll, czyli automatycznego przełączanie biegów w położenie neutralne na łagodnych zjazdach. To w połączeniu z tempomatem wspomaganym przez GPS (EfficientCruise) zapewnia inteligentną regulację prędkości, dopasowaną do topografii pokonywanej trasy.
Współpraca firm Gobi i MAN trwa od prawie 20 lat. Przez ten czas we flocie Gobi jeździło ponad 40 pojazdów z logo MAN, w tym odebrany we wrześniu 2015 r. 70-tysieczny pojazd wyprodukowany przez fabrykę MAN Trucks w Niepołomicach. Był to egzemplarz MAN TGX 18.480 4×2 LLS-U.

„Jestem bardzo miłe zaskoczony. Już dawno nie uczestniczyłem w tak profesjonalnym przekazaniu pojazdów ciężarowych. Gratuluję i jestem pod wrażeniem.” powiedział Prezes firmy Gobi po uroczystości przekazania pojazdów pracownikom firmy MAN oraz serwisu Zastal.
Najnowsze pojazdy Gobi zostały oklejone przez firmę OCX Design foliami Hexis.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.