Select Page


Aktywny wypoczynek w serwisach Mercedes-Benz


MOS_8743
 

O 20 nowych obiektów w ciągu najbliższych 2 miesięcy powiększy się sieć zewnętrznych siłowni dla kierowców budowanych przez wrocławską Fundację Truckers Life. Kolejne parki treningowe powstaną m.in. na serwisach dealerskich Mercedes-Benz.

 

Aktualnie sieć siłowni Truckers Life liczy 30 obiektów. Parki aktywności są zlokalizowane na najlepszych stacjach paliw zlokalizowanych przy głównych trasach przelotowych i autostradach na terenie całego kraju.

 

Obok promocji zdrowia i aktywności ruchowej wśród zawodowych kierowców, celem projektu Truckers Life jest umożliwienie trakerom aktywnego wypoczynku w trakcie przerwy w podróży, a także rozruszanie kości, mięśni i stawów zastałych po wielogodzinnej jeździe.

 

MOS_9019

 

 

Siłownie outdoor służą także zwiększeniu wydolności serca i płuc kierowców, poprawiają koordynację ruchową, niwelują skutki siedzącej pozycji i przede wszystkim wpływają na poprawę koncentracji kierowcy. A jak donosi Centralny Instytut Ochrony Pracy „zmęczenie i zły stan psychofizyczny to przyczyna ponad 22% wypadków drogowych.”

 

Dodatkowo testy brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego What a car dowiodły, że prowadzenie samochodu pod wpływem zmęczenia jest równie niebezpieczne, co jazda pod wpływem alkoholu. Okazało się, że w zmaganiach na drodze niewypoczęty kierowca radził sobie gorzej niż kierowca,

w którego krwi poziom alkoholu był o 25% wyższy od dopuszczalnego w Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki owocnej współpracy Mercedes-Benz Polska i Truckers Life tylko w zeszłym roku udało się uruchomić 6 siłowni pod patronatem Gwiazdy na terenie Portu Radomsko, stacjach BP w Stojadłach pod Mińskiem Mazowieckim i w Dębnie Żmigrodzkim, stacjach w Kołbaskowie i Ładnej, a także na terenie obiektu w Sławnie.

 

MOS_8943

 

 

Teraz szansę na trening w trakcie przerwy otrzymają także klienci serwisów dealerskich Mercedes-Benz. To nowy kierunek w rozwoju projektu.

 

Nowe siłownie zostały już uruchomione na terenie serwisów Gwiazdy w Strykowie, Ołtarzewie i miejscowości Brzoza niedaleko Bydgoszczy. W ciągu kilku najbliższych tygodni rozćwiczyć się na urządzeniach będą mogli także kierowcy w serwisach Mercedes-Benz m.in. w Będzinie, Warszawie, Komornikach pod Poznaniem, Straszynie koło Gdańska, Świerklanach pod Rybnikiem czy Pietrzykowicach obok Wrocławia. Do sieci dołączą też kolejne siłownie pod patronatem dealerów na stacjach paliw m.in. w Zembrzycach, Górze czy Stobiernej.

 

Pełna mapa siłowni w punktach dealerskich oraz stacjach paliw będzie dostępna na na stronie www.truckerslife.eu

 

Fundacji w rozwoju projektu i promocji idei ćwiczeń wśród kierowców stale pomaga Iwona Trucking Girl Blecharczyk- ambasadorka projektu. Z udziałem ambasadorki powstały kolejne tutoriale video z ćwiczeniami dla kierowców, a także specjalne poradniki edukacyjne, które niebawem zostaną udostępnione kierowcowm.

 

Więcej informacji nt. projektu dostępnych jest na stronie Fundacji ( www.truckerslife.eu) a także profilu facebookowym kampanii (www.facebook.com/truckerslife.eu).


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.