Select Page


Barter SA wysoko na Liście 500 Rzeczpospolitej


Barter-terminal3
 

Barter SA jest najwyżej notowaną białostocką spółką na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw. W 17. rankingu Rzeczpospolitej spółka zajęła 247 miejsce.

 

Głównym kryterium, decydującym o miejscu na liście była dynamika przychodów z 2014 r. w stosunku do roku ubiegłego. Białostocki dystrybutor LPG i LNG, węgla i nawozów – spółka Barter SA z przychodami 1,214 mld zł znalazł się na 247 miejscu na liście.

– Wysoka pozycji Barteru w rankingu to efekt naszych działań rynkowych, które doceniają nasi stali klienci, a co w efekcie przekłada się na wysokie obroty spółki – mówi Bogdan Rogaski, prezes Barter SA. – Inwestujemy w infrastrukturę naszych terminali i baz, modyfikujemy i doskonalimy procedury obsługi, wprowadzamy innowacyjne standardy sprzedaży, dostosowane do potrzeb odbiorców, co przyciąga nowych i dynamicznie rozwijających się klientów sieciowych, hurtowych jak i indywidualnych. Dbałość o jakość i szybkość obsługi klienta – to to, co nas wyróżnia spośród konkurentów i jest przyczyną tego sukcesu.

Wysokie przychody to także efekt konsekwentnej strategii działania na obszarze całego kraju, zakładającej rozszerzanie działalności i dywersyfikację oferty zarówno w segmencie węgla, jak i gazu płynnego, przy zachowaniu najwyżej jakości produktów i usług.

– Naszym atutem są też doświadczeni i kompetentni pracownicy, którym zależy na rozwoju firmy – dodaje Bogdan Rogaski.
Jak wynika z zestawienia, suma przychodów wszystkich firm notowanych na Liście w wzrosła jedynie nieznacznie. Aż 233 firmy zajmują niższą pozycję niż przed rokiem; awansowało 176 firm, a 15 zajmuje dokładnie taka pozycję jak rok temu.

Wyniki są gorsze niż rok temu – w Liście powstałej na podstawie wyników roku 2013 spadek notowań dotyczył jedynie 104 firm. Więcej było też debiutantów, bo aż 116, w tym roku jest ich tylko 86. Od 14 lat liderem rankingu niezmiennie jest PKN Orlen.

Barter SA jest firmą ze 100-proc. udziałem kapitału polskiego, działającą w sektorze energetycznym od 1999r. Zajmuje się głównie sprzedażą i dystrybucją gazu płynnego LPG i LNG, węgla, nawozów i soli drogowej. Dysponuje siecią dystrybucyjną, obejmującą obszar całego kraju, odbiorców znajduje również w innych krajach Unii Europejskiej. Barter dysponuje własnym terminalem przeładunkowy w Sokółce, którego głównym zadaniem jest przeładunek, magazynowanie i dystrybucja gazu płynnego, węgla oraz nawozów mineralnych. Terminal jest znakomicie przystosowany do przeładunku towarów z wagonów szerokotorowych do środków transportu kolejowego i samochodowego. Spółka posiada rozbudowaną bazę składów hurtowej sprzedaży węgla w centralnej Polsce, m.in. w Dobrzelinie, Babach i w Ostrowach koło Kutna. Zarządza też siecią ponad stu stacji LPG i kilkoma tysiącami punktów sprzedaży butli. W 2008 roku Barter przejął rozlewnię gazu w Bydgoszczy, należącą do Lukoil Polska sp. z o.o. wraz z całym jej majątkiem i obsługiwanym przez nią rynkiem. Spółka zatrudnia ponad 500 osób.

 

Źródło

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.