Select Page


Ceny transportu przybierają rekordowe wartości


wykres2
 

Z dwudziestego czwartego wydania Transport Market Monitor (TMM) wydawanego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon wynika, że ceny transportu wzrosły o 10,4 % w drugim kwartale 2015 w porównaniu do cen z pierwszego kwartału 2014.

 

Główne punkty raportu to:

  • Wskaźnik cen wzrósł o 10,4 % w II kwartale 2015, co stanowi najwyższy wskaźnik od początku prowadzenia pomiarów.
  • W porównaniu do poziomu wskaźnika w ubiegłym roku (wskaźnik 100), w II kwartale 2014 wskaźnik cen jest wyższy o 4,9%.
  • W II kwartale 2015 wskaźnik cen oleju napędowego wzrósł o 5,3%
    (wskaźnik 90,7). Jest obecnie niższy o 10,6 % w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.
  • Wskaźnik pojemności przewozowych spadł do 67,8 (-34,8%), co jest najniższym poziomem wskaźnika od II kwartału 2011 (wskaźnik 66,6), i drugim najniższym odnotowaniem od momentu śledzenia dynamiki rynku transportowego w 2008 roku.

 

Erik van Dort, dyrektor łańcucha dostaw w Capgemini zauważa: “Wydaje się, że dane z 2015 naprawdę odzwierciedlają stopniowe ożywienie gospodarki w Europie. W drugim kwartale 2015 ceny transportu osiągają najwyższy poziom, od kiedy zaczęliśmy robić pomiary w 2008 roku. Jeśli dodatkowo uwzględni się bardzo niski wskaźnik cen oleju napędowego, wydaje się to tym bardziej godne uwagi! „

 

Peter Förster, Managing Director Transporeon, dodaje: “Tendencja niskich pojemności, która pojawiła się już na początku roku, rozwija się dalej w drugim kwartale. Nasi załadowcy potwierdzają ten rozwój, stawiając czoła większym trudnościom w znalezieniu dostawców usług logistycznych dla realizacji swoich zamówień.”

 

Źródło

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.