Select Page


CUBIC oraz HTM nowymi najemcami North-West Logistic Park w Szczecinie


nort
 

Do grona najemców budowanej hali C dołączyły dwie kolejne firmy, CUBIC oraz HTM. Hala C została już wynajęta w 75 procentach. Oficjalne otwarcie II etapu inwestycji hal C i D zaplanowano na dzień 10 czerwca br.

 

Firma CUBIC w związku z planowanym dalszym rozwojem na terenie Polski, na powierzchni 7 000 mkw. w hali C kompleksu North-West Logistic Park rozpocznie działalność produkcyjną. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International, wiodąca firma doradcza działająca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. CUBIC to duńska firma, która od kilkunastu lat jest obecna na polskim rynku. Kluczowym produktem firmy jest produkcja modularnych rozdzielnic elektrycznych. Rozdzielnice CUBIC z powodzeniem pracują w polskich elektrowniach i elektrociepłowniach, kopalniach, rafineriach i zakładach produkcji, wszędzie tam gdzie ogromne znaczenie ma wysoka jakość rozdzielnic, elastyczność budowy i rozbudowy. Firma CUBIC to już trzeci duński najemca, który zagości w kompleksie North-West Logistic Park. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz doskonałe skomunikowanie parku logistycznego z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał i cieszy się dużym zainteresowaniem najemców z rynków skandynawskich. Lokalizacja czyni z inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania oraz rozwoju firm z branży magazynowej i produkcyjnej.

 

hale

 

Kolejnym najemcą kompleksu logistycznego została polska firma HTM. Na wynajętych 2 500 mkw. powierzchni magazynowej najemca będzie prowadzić składowanie oraz dystrybucję artykułów spożywczych. Za umowę najmu z HTM była odpowiedzialna firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Litwiniuk Property.

Budowana hala C o powierzchni 28 000 mkw. jest już wynajęta w 75 procentach. Wśród najemców znajdują się już takie firmy jak KK Wind Solutions oraz PartyDeco. KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym. PartyDeco z główną siedzibą w Szczecinie, posiadając 20-letnie doświadczenie i zatrudniając już ponad 110 pracowników, dostarcza produkty dekoratorskie na najwyższym poziomie do odbiorców w całej Unii Europejskiej. Zakończenie prac budowlanych przy ostatnim etapie kompleksu magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park zaplanowano na koniec maja. Uroczyste otwarcie z udziałem władz lokalnych odbędzie się 10 czerwca br. Obecnie firma Trasko-Inwest kontynuuje prace przy montażu instalacji wewnętrznych oraz przy wykończaniu hal. Jednoczenie trwają intensywne prace nad całkowitym zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji oraz nasadzeń terenów zielonych.

Waimea Holding S.A., inwestor North-West Logistic Park w Szczecinie, planuje dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5 400 mkw. Jej realizacja rozpocznie się jeszcze w II kwartale tego roku.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.