Select Page


„Elektryczna” karta DKV


DKV +CHARGE CARD
 

DKV przedstawia nową kartę paliwową, która akceptowana jest w punktach ładowania pojazdów z napędem hybrydowym oraz elektrycznym. Po 15 latach zmienia się również wygląd kart DKV.

DKV Card +CHARGE – tak nazywa się nowa karta, która honorowana jest w ponad 3000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych na terenie Niemiec. Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem sieci na inne kraje Unii Europejskiej. Posiadacze tej karty mają jednocześnie pełny dostęp do tradycyjnej sieci 55 300 punktów akceptacji DKV w 42 krajach Europy.

Moc silna w karcie tej drzemie…

Inspiracją dla poszerzenia funkcjonalności karty DKV jest stopniowy wzrost popularności aut z napędem hybrydowym i elektrycznym. Do tej pory nie było mowy o używaniu ich przez floty z racji na niewielką liczbę punktów tankowania (szczególnie poza dużymi miastami), a także konieczność rozliczania zakupów za pomocą odrębnych kart płatniczych. DKV, jako pionier usług finansowych, proponuje korzystanie ze swojej karty paliwowej już pierwszym posiadaczom tego typu aut.

Karta DKV CARD +CHARGE posiada wszystkie funkcje standardowej karty paliwowej, w tym rozliczanie paliwa i opłat drogowych na terenie całej Europy. Dodatkowo oferuje dostęp do sieci 3 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych różnych operatorów. Płatność w nowych punktach odbywa się na dwa sposoby: w zależności od operatora transakcja może być autoryzowana za pomocą chipa z karty lub poprzez zeskanowanie kodu QR w aplikacji mobilnej DKV.

Nowy wygląd karty na Nowy Rok

Karta DKV obecna jest na rynku od przeszło 15 lat. Wraz z dynamicznym przejściem usług DKV w sferę online firma postanowiła odświeżyć wizerunek i kolorystkę swojego flagowego produktu. Od początku nowego roku karty będą wydawane klientom w nowej odsłonie graficznej, zachowując – rzecz jasna – ten sam bogaty zakres usług.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 3 lata temu.