Select Page


Firma Oponiarska Dębica S.A. uznana za Dobroczyńcę Dekady


Stanislaw Cieszkowski, Prezes T.C. Dębcia S.A. podczas prezentacji
 

Stowarzyszenie Dębickiego Klubu Biznesu uhonorowało Firmę Oponiarską Dębica S.A. tytułem Dobroczyńcy Dekady. Nagroda ta jest podziękowaniem dla dębickiej fabryki za jej wieloletnie zaangażowanie w lokalne inicjatywy, służące rozwojowi kapitału społecznego oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Dobroczyńca Dekady to drugie ważne wyróżnienie przyznane Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. przez Stowarzyszenie Dębickiego Klubu Biznesu. Firma ma już na swoim koncie tytuł Filantropa Roku 2009 za wspieranie rozwoju lokalnej edukacji.

„Firma Oponiarska Dębica robi wiele na rzecz zaangażowania lokalnej społeczności. Wręczenia tytułu Dobroczyńcy Dekady to dobra okazja do podziękowania za to, ale i zachęta do dalszego zaangażowania w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kapitału społecznego” – powiedział Zbigniew Nosal, Prezes Stowarzyszenia Dębickiego Klubu Biznesu.

„Nasza firma od lat aktywnie wspiera rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży, współpracuje z lokalnymi szkołami, pomaga niepełnosprawnym, a także zachęca do wspólnej integracji i świętowania poprzez organizowany co roku festiwal muzyczny Goodfest. Chcemy w ten sposób podziękować lokalnej społeczności za jej wkład w rozwój naszej firmy. Mamy świadomość, że bez wzajemnego współdziałania nie da się odnieść sukcesu. Czujemy się częścią dębickiej społeczności, chcemy aktywnie uczestniczyć w jej życiu i działać na rzecz jej rozwoju. Cieszymy się, że nasze działania spotykają się z uznaniem, czego wyrazem jest przyznana statuetka Dobroczyńcy Dekady. To dla nas zaszczyt, ale zobowiązanie do dalszej pracy, któremu chcemy dalej sprostać” – skomentował przyznaną nagrodę Stanisław Cieszkowski, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

 

Nagrodę Dobroczyńca Dekady odebrał Stanisław Cieszkowski, Prezes T.C. Debica S.A

 

Na liście najnowszych inicjatyw lokalnych wspieranych przez T.C. Dębica S.A. znajduje się m.in: sfinansowanie 3 semestrów nauki na Politechnice Dziecięcej w Dębicy, ufundowanie sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z klubu hokejowego oraz wsparcie programu wyprawki dla pierwszoklasistów w dębickich szkołach podstawowych.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 r. inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.