Select Page


Firmy transportowe mogą uniknąć dodatkowych obciążeń


Flota bury
 

Mogą, a niektóre już to robią. Niepewność w zakresie zmiennego i niejasnego prawa (przykładem niemiecka ustawa MiLoG) pcha przewoźników do poszukiwań rozwiązań, które pozwolą uniknąć finansowego zagrożenia. Jedni optymalizują koszty operacyjne na własną rękę, inni sięgają po pomoc ekspertów. Odpowiednie wyliczanie i rozliczanie czasu pracy kierowców mogą zredukować koszty pracy nawet o 30%.

 

Optymalizacja dotyczy wszystkich

Wśród firm poszukujących skutecznych rozwiązań na optymalizację kosztów operacyjnych znalazła się lubelska firma transportowa Bury Sp. z o.o. To przedsiębiorstwo o prawie 25-letnim doświadczeniu. Obecnie dysponuje flotą 70 zestawów chłodniczych o ładowności do 22500 kg. Tabor jest nieustannie dostosowywany do potrzeb klientów. Firma posiada certyfikaty AEO i Przejrzysta Firma. Otrzymała również wyróżnienia przyznawane przez jury Gazeli Biznesu i Diamentów miesięcznika Forbes. Spółka jest członkiem ZMPD.

 

Trudne prawo, ale prawo

Optymalizacja na własną rękę okazuje się ryzykownym przedsięwzięciem. Zawiłości zmieniającego się prawa, wyliczeń i dokumentacji przemawiają za wykorzystaniem eksperckiej wiedzy zewnętrznej firmy. By sprostać wyzwaniom optymalizacji w maju 2014 roku Bury Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Ogólnopolskim Centrum Rozliczania Kierowców.

 

Umiesz liczyć, licz na wiedzę

Firma otrzymała wsparcie ekspertów z OCRK, których wiedza była budowana latami. Doświadczenie specjalistów pozwoliło na przygotowanie profesjonalnej dokumentacji i usprawniło prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców oraz jego właściwego rozliczania. Dodatkowym, równie cennym rozwiązaniem są szkolenia dla kierowców i personelu biurowego prowadzone przez OCRK. Ich zakres obejmuje m.in. właściwą obsługę tachografu podczas pracy kierowcy oraz zasady postępowania w czasie kontroli ITD.

 

Efekty nie przychodzą same

Wprowadzenie wzorowej dokumentacji oraz właściwe rozliczanie czasu pracy kierowców pozwoliły na zoptymalizowanie kosztów, zmniejszenie ryzyka występowania roszczeń i spraw sądowych, które mogłyby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu firmy. Dodatkowo całodobowe wsparcie w przypadku kontroli drogowej minimalizuje uciążliwość tego procesu i obciążenia z nim związane.

 

 

Jacek Bury

 

– Dzięki usługom OCRK udało się zmniejszyć wydatki związane z kosztami pracy o średnio 30%. Co najważniejsze, wyliczenia są prowadzone w sposób poprawny i zgodny z literą prawa, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko pozwów za niewłaściwie rozliczony czas pracy, ryczałty za noclegi czy diety – mówi Jacek Bury, prezes Bury Sp. z o.o.

 

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców to wiodąca na polskim rynku firma outsourcingowa z 12-letnim doświadczeniem zajmująca się rozliczaniem czasu pracy kierowców. Zatrudnia ekspertów i specjalistów m. in. prawa pracy i prawa transportowego Polski i Unii Europejskiej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży transportowej. OCRK, dbając o interesy swoich klientów, na bieżąco obserwuje sytuację prawną i gospodarczą w zakresie logistyki i transportu w Europie, kładąc szczególny nacisk na wysoką jakość i kompleksowość świadczonych usług.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.