Select Page


Goodyear: Good Job. Good Life


Laureaci konkursu
 

Akademia Rozwoju Goodyeara już po raz drugi zorganizowała konkurs dla uczniów z technikum Zespołu Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu. Młodzi mechanicy mogli sprawdzić w nim swoją wiedzę i umiejętności z zakresu mechaniki samochodowej oraz zdobyć wiele nagród, w tym stypendium naukowe ufundowane przez firmę Goodyear. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – w eliminacjach wzięło udział 100 osób, w tym dwie uczennice.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi, którzy nie rozpoczęli jeszcze pracy zawodowej, do samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętności wykraczających poza ramy programu szkolnego. Ponadto organizatorzy chcą także zmotywować uczniów do inwestowania w rozwój osobisty już na początku edukacji i kariery zawodowej.

Zmagania konkursowe składały się z 3 etapów: eliminacji, półfinału w postaci testu oraz finału, w trakcie których uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie prace na temat „Moduł komfortu – budowa, sterowanie, komunikacja” i odpowiadali
na pytania komisji. Warto podkreślić, że wszystkie prezentowane modele imponowały profesjonalnym wykonaniem i dużą dbałością o szczegóły, co świadczy o zaangażowaniu uczestników i wysokim poziomie ich wiedzy.

Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyli: Radosław Burek (klasa II) i Damian Grzebuła (klasa III), którzy otrzymali zestawy narzędzi dla mechaników samochodowych marki NEO Tools, oraz miesięczny staż zawodowy w serwisie Centrum Motoryzacyjne PREMIO Zowczak w Radomiu. Ponadto na zwycięzców czeka także stypendium naukowe ufundowane przez firmę Goodyear Dunlop Tires Polska.

Drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Daniel Belica (klasa III) i Marek Adamus (klasa III). Uczniowie zostali nagrodzeni przez Akademię Praktycznych Umiejętności pakietem szkoleń z zakresu mechaniki i diagnostyki samochodowej, skierowanych do profesjonalistów. Panowie otrzymali również specjalne wyróżnienie za najlepiej przygotowany projekt modułu komfortu i nagrodę w postaci nowoczesnego miernika elektronicznego.

Trzecie miejsce zajęli: Daniel Narożnik (klasa IV) i Damian Borowski (klasa IV). Uczniowie otrzymali zestawy kluczy nasadowych marki NEO Tools.

„Założenia, jakie postawiliśmy sobie jako organizator, zostały spełnione. Praca finałowa okazała się trudniejsza, niż uczniowie przypuszczali. Złożoność zadania, wymóg opracowania dokumentacji technicznej i stosunkowo krótki czas na przemyślenie i zbudowanie makiety spowodowały, że uczniowie musieli włożyć dużo pracy oraz dać z siebie wszystko, by osiągnąć dobry wynik. Podoba nam się taka postawa! Mamy nadzieję na kontynuację współpracy w kolejnych latach – zarówno ze szkołą, jak i ze sponsorem nagród – firmą Neo Tools oraz z Premio Centrum Motoryzacyjne” – mówi Iwona Kubat, Koordynatorka z Akademii Rozwoju Goodyear.

 

PREMIO

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.