Select Page


Grupa DBK z 20. oddziałem w Polsce


dbk_2697-225
 

Do sieci DBK Truck Center dołączyła nowa spółka On Road z oddziałami w Poznaniu i Święcicach k. Warszawy. Tym samym sieć serwisowo-sprzedażowa Grupy DBK zwiększyła swój zasięg i liczy obecnie już 20 oddziałów.

Spółka On Road powstała 19 kwietnia 1991 roku. Prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach – w Poznaniu oraz Święcicach k. Warszawy. Obecnie zatrudnia 46 osób, a stanowisko prezesa zarządu sprawuje Wiesław Jarnicki. Z początkiem roku spółka dołączyła do Grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TSL.

– Włączenie spółki On Road do Grupy DBK to istotny krok w rozwoju naszej sieci sprzedażowo-serwisowej. Otwiera przed nami kolejne możliwości biznesowe, m.in. umocnienie naszej pozycji w sprzedaży lekkich pojazdów marki IVECO na polskim rynku, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy korzystają z usług serwisowych w sieci DBK Truck Center – tłumaczy Tomasz Urbanowicz, prezes spółki CTC oraz zarządzający pionem IVECO w Grupie DBK.

Poznański oddział posiada autoryzację IVECO w zakresie sprzedaży pojazdów lekkich Daily oraz serwisu pełnej gamy pojazdów również tej marki. Ponadto realizuje naprawy pogwarancyjne pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep i przyczep wszystkich marek. Usługi serwisowe są realizowane na czterech przelotowych stanowiskach wyposażonych w kanały naprawcze i dwóch nieprzelotowych wyposażonych w podnośnik czterokolumnowy oraz miejsce do badań i diagnostyki komputerowej.  Na terenie oddziału działa również Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oraz myjnia automatyczna. Łączna powierzchnia obiektu mieszczącego się przy ul. Obodrzyckiej 73 to 3082 m2.

Drugi oddział On Road jest zlokalizowany w DBK Truck Center Święcice, gdzie znajduje się profesjonalne centrum napraw układów wtryskowych z autoryzacją Bosch i Delphi, w zakresie których firma ta posiada aż 20-letnie doświadczenie.

W Poznaniu, w 20-tym oddziale sieci DBK Truck Center, są również świadczone inne usługi Grupy DBK – DBK Rental (wynajem pojazdów ciężarowych), DBK Used (sprzedaż pojazdów używanych) oraz sprzedaż naczep KÖGEL i cystern L.A.G.

W ostatnim czasie swoją działalność rozpoczęły również 2 inne oddziały Grupy DBK – w Gorzowie Wielkopolskim oraz Suwałkach. Pierwszy punkt w woj. lubuskim zajmuje się sprzedażą części zamiennych do wszystkich marek pojazdów ciężarowych. Natomiast oddział w Suwałkach to kolejny punkt z sieci Truck Point (punkty sprzedaży części TRP uzupełnione o usługi warsztatowe).


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.