Select Page


Grupa DSV podsumowuje trzeci kwartał


DSV_2009_GR_0002.jpg
 

 

Duński globalny operator logistyczny DSV kontynuuje dynamiczny rozwój w trzecim kwartale br., odnotowując wzrosty we wszystkich obszarach swojej działalności. Wyniki firmy pozwoliły także na podniesienie prognozowanego rocznego przychodu brutto i zysku operacyjnego.

Wyniki finansowe operatora po trzecim kwartale pokazują wzrost przychodów brutto o 4,5 proc. oraz wzrost organicznego przychodu operacyjnego o 9,9 proc. Oznacza to przychody netto na poziomie 38 263 mln DKK po pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r.

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani wynikami Grupy po trzech kwartałach 2015 r. Odnotowaliśmy wzrosty we wszystkich obszarach naszej działalności, zarówno w zakresie wolumenów, jak i przychodów. Szczególnie imponujący wynik osiągnęła w tym czasie dywizja Air & Sea z 24 proc. wzrostem przychodu operacyjnego, a nasze prognozy na resztę roku uległy podwyższeniu względem prognozowanych w poprzednim kwartale. W ostatnim czasie ogłosiliśmy także decyzję o przejęciu UTi Worldwide Inc. Proces akwizycji jest obecnie na etapie akceptacji przez udziałowców UTi, a w niektórych krajach także przez organy ochrony konkurencji i organy antymonopolowe. Jego zakończenie jest przewidywane na pierwszy kwartał 2016 r.- mówi Jens Bjorn Andersen, Prezes Grupy DSV.

Również w Polsce Grupa DSV zrealizowała większość postawionych przed sobą celów strategicznych, choć trzeba zaznaczyć, że utrzymująca się trudna sytuacji na europejskim rynku transportowym odcisnęła swoje piętno na wynikach polskiej dywizji drogowej DSV.

Brak zbilansowania eksportu towarowego z importem są dużym wyzwaniem dla naszej branży w zakresie zapewnienia płynności i ciągłości obsługi transportowej. Ma to przełożenie na znaczące zmniejszenie dostępności pojazdów na polskim rynku transportowym, zarówno dla towarów eksportowanych z Polski do naszych głównych na rynku transportowym. Jednocześnie jednak warto zaznaczyć, że systematycznie zwiększa się udział DSV w obsłudze dużych projektów logistycznych w obszarze B2B. W ramach Grupy prowadzimy bliską współpracę operacyjną z poszczególnymi dywizjami, wykorzystując tym samym efekt synergii pomiędzy prowadzonymi projektami, co z kolei przekłada się na naszą przewagę konkurencyjną – mówi Piotr W. Krawiecki, Prezes Zarządu DSV Road.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.