Select Page


Hiszpan zwycięzcą Optifuel Challenge 2015


Optifuel_Challenge_Final_2015_Lisbon_26_Spain_1st
 

W dniu 7 października, 37 kierowców z 20 państw rywalizowało w Lizbonie o wygraną w międzynarodowym Finale konkursu Optifuel Challenge 2015 zorganizowanym przez Renault Trucks. Zwycięzcą trzeciej edycji międzynarodowego konkursu został José Ramón Jano Gago, kierowca i menadżer  hiszpańskiej firmy transportowej Janocargo. Tuż zanim uplasował się Vytautas Luote, litewski kierowca jeżdżący dla firmy Stella Nova trzeci był Vitor Pereira, kierowca portugalskiej firmy JLS.

W Lizbonie, 7 października 2015, 37 kierowców z 20 krajów stanęło w szranki o tytuł najlepszego w dziedzinie jazdy ekonomicznej. Panowie w finałowym starciu zasiedli za kierownicą Renault Trucks T, wybranego International Truck of the Year za rok 2015. Te zawody ustanowione i zorganizowane przez Renault Trucks wygrał kierowca z Hiszpanii, wyprzedając Litwina oraz Portugalczyka, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

José Ramón Jano Gago, kierowca i menadżer hiszpańskiej firmy transportowej Janocargo wygrał tytuł najlepszego Eko-Kierowcy na rok 2015. „Nie prowadzę ciężarówki w mojej firmie każdego dnia” wyjaśnia „i może dlatego, pomimo starannego przygotowania byłem bardzo zdenerwowany, szczególnie od chwili kiedy droga testowa okazała się być bardzo trudna technicznie. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, myślę, że kierowcy z mojej firmy będą ze mnie dumni.” W swojej codziennej pracy José Ramón Jano Gago zwraca szczególną uwagę na ekonomię eksploatacji swoich pojazdów. „Za każdym razem kiedy kupuję do firmy nowy pojazd, osobiście testuje jego spalanie oraz upewniam się że każdy nowy kierowca, który dołącza do firmy zna zasady eco-drivingu”.

Flota Janocargo składa się z 22 pojazdów, z czego 17 to Renault Trucks. José Ramón Jano Gago odebrał ostatnio 4 pojazdy Renault Trucks T. „Doceniam bardzo rozwiązania techniczne tych pojazdów – dodaje – szczególnie wszystkie rozwiązania techniczne, które mają wpływ na obniżenie spalania. Dodatkowo zawsze zwracam szczególną uwagę na komfort pracy moich kierowców, i przyznaję, jestem bardzo zadowolony z tego, co Renault Trucks T oferuje w tym zakresie”.

Kluczowe liczby opisujące Optifuel Challenge 2015

37 finalistów
20 krajów    
2,214 firm oraz  9,000 kierowców wzięło udział w krajowych i regionalnych eliminacjach.
470 dni współzawodnictwa
2,000 godzin jazdy

Lista państw biorących udział w Optifuel Challenge:

Belgia, Bułgaria, Czechy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Polska, Litwa, Luksemburg, Maroko, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Hiszpania, Szwajcaria, Tunezja i Turcja.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.