Select Page


Hybrydy jadą do Inowrocławia


566x228_Volvo_7900_Hybrid_2011_09
 

Volvo dostarczy 10 autobusów hybrydowych do Inowrocławia. Pojazdy będą przeznaczone na potrzeby transportu publicznego. 

 

11 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Volvo Bus Corporation i Miastem Inowrocław na dostawę 10 autobusów hybrydowych marki Volvo.

 

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie 10 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów z napędem hybrydowym Volvo 7900 Hybrid. Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, a ich przekazanie do Inowrocławia planowane jest na sierpień 2015.

 

Umowa obejmuje również wsparcie po sprzedaży. W ramach umowy, w okresie 60 miesięcy od dnia przekazania autobusów do Inowrocławia, firma Volvo będzie wykonywała na swój koszt wszelkie przewidywane, planowane do wykonania przeglądy, konserwacje i wymiany, oraz wszelkie niezbędne naprawy, za wyjątkiem napraw i wymiany opon oraz napraw powypadkowych.

 

To już kolejne autobusy hybrydowe Volvo, które wyjadą na ulice polskich miast. Od stycznia 2014 roku autobus hybrydowy Volvo jeździ na regularnej linii komunikacji miejskiej obsługiwanej przez MPK Wrocław, a od lipca 2014 cztery autobusy hybrydowe Volvo zasiliły flotę PKM Świerklaniec i jeżdżą na liniach miejskich w Tarnowskich Górach.

 

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel. Do tej pory firma sprzedała już prawie 2000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach.

 

Wprowadzenie do produkcji miejskiego autobusu hybrydowego stanowiło początek strategii firmy Volvo związanej z elektromobilnością. W kolejnych krokach firma wprowadziła na rynek hybrydę przegubową, a we wrześniu 2014 oficjalnie zaprezentowała elektryczną hybrydę Volvo 7900 na Międzynarodowych Targach Pojazdów Komercyjnych IAA w Hanowerze.

 

SONY DSC

 

Małgorzata Durda – Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów, Volvo Polska powiedziała:
„Cieszymy się, że kolejne pojazdy hybrydowe Volvo trafią do miasta zainteresowanego świadczeniem usług transportu publicznego w oparciu o autobusy niskoemisyjne. Inowrocław to miasto – uzdrowisko, dla którego kwestie związane z dbaniem o środowisko miejskie mają podstawowe znaczenie. Nasz ekologiczny autobus hybrydowy doskonale wpisuje się w prowadzoną w tym zakresie politykę miasta, m.in. dzięki cichej eksploatacji i znacznie niższemu zużyciu paliwa od tradycyjnych pojazdów napędzanych silnikiem diesla. Mamy nadzieję, że podpisana dzisiaj umowa stanowi początek bliskiej współpracy pomiędzy Volvo Polska a Inowrocławiem, zmierzającej zarówno do poprawy komfortu pasażerów jak i jakości środowiska w mieście”.

 

Podstawowe informacje o autobusach hybrydowych Volvo 7900 Hybrid, Euro 6

  • Do 39% niższe zużycie paliwa w porównaniu z analogicznym autobusem napędzanym silnikiem diesla
  • O 40-50% niższa emisja spalin
  • Cicha eksploatacja bez produkcji spalin na przystankach
  • Pojazd zasilany elektrycznie/ olejem napędowym lub biodieslem
  • Wyposażony w silnik elektryczny, akumulatory i mały silnik diesla
  • Silnik diesla (Volvo D5) spełnia najnowsze standardy UE dotyczące emisji spalin, Euro 6
  • System napędowy to hybryda równoległa, co oznacza, że silnik wysokoprężny i silnik elektryczny mogą pracować niezależnie od siebie
  • Akumulatory są ładowane energią generowaną podczas hamowania pojazdu
  • Silnik elektryczny jest wykorzystywany przede wszystkim do przyspieszenia od stanu zatrzymania do 15 -20 km / godz.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.