Select Page


Inter Cars zaprasza na szkolenia


Info_Pras_Inter_Cars_centrum_szkoleniowe (18)
 

Nowe Centrum Szkoleniowe Inter Cars SA swoją działalność rozpoczęło od kilkudniowego szkolenia zarówno dla klientów z rynku ciężarowego oraz osobowego.

 

Info_Pras_Inter_Cars_centrum_szkoleniowe (3)

 

 

W dniach 1-3 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA. Po raz pierwszy obiekt przy ul. Gdańskiej 27 w Cząstkowie Polskim został udostępniony szerszej publiczności. Na pierwszy ogień poszły szkolenia osobowe dotyczące klimatyzacji oraz ciężarowe poruszające temat skrzyń biegów.

To Centrum to kamień milowy w naszej działalności – mówi Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA. – Obecnie jesteśmy w stanie przeprowadzać prawie każdy rodzaj szkoleń. Mamy ponad 200 m2 powierzchni sal wykładowych, gdzie możemy przeprowadzać szkolenia teoretyczne. Ale to tylko przedsmak tego, co jest najważniejsze. Olbrzymi, w pełni wyposażony warsztat, w którym możemy przeprowadzać szkolenia praktyczne z rynku ciężarowego oraz osobowego.

Rzeczywiście warsztat robi wielkie wrażenie. Jest w stanie przyjąć ciągnik razem z naczepą lub przegubowy autobus. Stanowiska wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt warsztatowy, m.in. podnośniki, testery diagnostyczne, stacje do klimatyzacji i wiele innych. Do dyspozycji uczestników szkoleń są również samochody szkoleniowe zarówno ciężarowe, jak i osobowe.

Jesteśmy w stanie wywołać w tych samochodach każdą usterkę, z jaką może spotkać się mechanik podczas swojej codziennej pracy – kontynuuje Maciej Bobrowski. – Następnie pokazujemy, jak ją prawidłowo zdiagnozować i naprawić. Przez to nasze możliwości w przeprowadzaniu szkoleń są praktycznie nieograniczone.

Niech o wyjątkowości tego Centrum świadczy to, że w pierwszym szkoleniu ciężarowym udział wzięli mechanicy z Litwy. Niestety w naszym kraju nie ma możliwości przeprowadzenia takich szkoleń – podkreślali wszyscy zgodnie. To pokazuje, że jest to przedsięwzięcie nie tylko na skalę Polski, ale również regionu. Szkolenia są kilkudniowe, więc opłaca się przyjechać na nie nawet z daleka. Tym bardziej, że w okolicy jest bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa ze względu na położone w pobliżu lotnisko w Modlinie. Centrum znajduje się w dogodnym miejscu przy trasie nr 7, zaledwie 20 km od Warszawy w kierunku Gdańska.

Jak wypadły pierwsze szkolenia? Tematem szkolenia, które odbyło się w dwóch ostatnich dniach były układy klimatyzacji – mówi Paweł Szymański, trener rynku samochodów osobowych – Podzielone było na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Tak podział daje możliwość weryfikacji na żywo zdobytej wiedzy. To pierwsze szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Grupa była bardzo aktywna, angażowała się w działania i sama podejmowała inicjatywę. Widać było, ze mam do czynienia z pasjonatami, którzy chcą zgłębiać wiedzę techniczną.

 

 

A jak oceniają debiut centrum szkoleniowego uczestnicy szkolenia?

Szczerze powiedziawszy klimatyzacja to dla mnie nowe zagadnienie, więc takie szkolenie daje mi bardzo dużo – mówi Robert Kempa, właściciel zakładu Elektromechanika Pojazdowa z Ostrzeszowa. – Jest dobrze przygotowane i prowadzone i na pewno wykorzystam wiedzę w nim zdobytą w codziennej pracy.

Pod względem technicznym i merytorycznym Centrum Szkoleniowe jest bardzo dobrze przygotowane – dodaje Maciej Krok z firmy Master Cars – Staram się często uczestniczyć w różnych szkolenia i to wydaje mi się być jednym z lepiej przygotowanych. Zarówno, jeżeli chodzi o zaplecze techniczne, materiały szkoleniowe oraz wiedzę techniczną trenerów.

Pierwszy raz biorę udział w szkoleniu przeprowadzanym bezpośrednio na samochodzie – Łukasz Sulima, pracownik serwisu „Fol-Car” – Muszę przyznać, ze to dobry pomysł. Na przykład pierwszy raz miałem możliwość rozebrania sprężarki. Podczas zwykłego szkolenia nie byłyby to możliwe.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w szkoleniach odbywających się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA lub chcecie poznać całościowo ofertę Działu Szkoleń, zapraszamy na stronę http://www.szkolenia.intercars.com.pl.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.