Select Page


KAGER TERENOWIEC SUPER RALLY – „SAND EDITION” już niebawem


SUPER_RALLY_plakat_2rB_2015
 

W dniach 29-31.05.2015 kolejne mocne starcie w ramach Super Rally. Tym razem smak prawdziwej pustyni poczują zawodnicy na motocyklach, quadach w UTV, autach terenowych i w ciężarówkach na piaszczystych trasach gminy Bukowno (województwo małopolskie, powiat olkuski).

 

W ostatni weekend maja zawodnicy powalczą o zwycięstwo w II Rundzie Serii KAGER TERENOWIEC SUPER RALLY, a także o punkty w klasyfikacji generalnej 2015.

Klimat prawdziwej pustyni, suchy piach, wspaniałe maszyny, lasy bukowo – sosnowe, sceneria chwilami rodem z Dakaru. Przedwakacyjna impreza to także raj dla fotografików.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Bukowna – Mirosław Gajdziszewski. Przychylność władz i mieszkańców oraz niepowtarzalne, wyjątkowe miejsce sprawiły, że Bukowno na stałe wpisało się w kalendarz Super Rally jako runda SAND EDITION.

 

 

SUPER_RALLY_plakat_2rB_2015

 

– Będzie nam miło kolejnych raz gościć w Bukownie zawodników uczestniczących w rajdach organizowanych przez grupę „Super Rally”. Tym razem będzie to druga runda „Kager Terenowiec Super Rally – Sand Edition” – mówi Marcin Cockiewicz, sekretarz miasta Bukowno.
– Nazwa „sand edition” mówi właściwie wszystko o tym, czego miłośnicy off-roadu mogą się u nas spodziewać. Tu chociaż przez chwilę każdy z zawodników może się poczuć jak uczestnik Dakaru – największej tego typu imprezy na świecie. Wielkie łachy piachu i lasy sosnowe będą tłem sportowej rywalizacji motocykli, quadów, samochodów i ciężarówek. Wierzę, że jak zwykle nie zabraknie kibiców, zarówno w bazie rajdu, jak i na trasach odcinków specjalnych  – dodaje Marcin Cockiewicz. – Mamy w Bukownie znakomite warunki terenowe do uprawiania tego sportu. A Rajd to dla miasta także znakomita promocja i okazja do zaprezentowania naszej szerokiej oferty aktywnych form rekreacji.

Super Rally to już wydarzenie międzynarodowe!
Relacje i programy telewizyjne sięgnęły Australii, gdzie telewizja 4wd TV emitowała interesujący materiał z Rundy Super Rally Sand Edition – Bukowno 2014:
Facebook
Format Super Rally jako imprezy ogólnopolskiej stał się faktem.

Coraz częściej na trasach Super Rally rywalizują zawodnicy z odległych części Europy. Specjalnie z Irlandii przylatuje Adam Nowak, który zapowiedział także udział podczas rundy Sand Edition w Bukownie.
– W sezonie 2014 wzięliśmy udział w ostatniej rundzie Super Rally, gdzie wywalczyliśmy pierwsze miejsce w klasie Sport pow. 150 KM i czwarte w klasyfikacji sezonu (biorąc udział tylko w jednej z czterech rund) – mówi Adam Nowak.
– Obecnie zmieniliśmy samochód, pozostając przy Mitsubishi Pajero III, lecz nowe auto jest pojazdem przygotowanym i serwisowanym przez profesjonalny serwis rajdowy. Liczymy, że nowe auto oraz doświadczenie zdobyte w poprzednich sezonach zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości. Nasz zespół stał się również członkiem 4fun rally team. Planujemy starty w Super Rally jak również w rundach Pucharu Polski Samochodów Terenowych.
Dla mnie Bukowno będzie pierwszym startem na piaszczystej nawierzchni, więc liczę na doświadczenie Jacka zdobyte w Pucharze Polski. Niestety mamy bardzo ograniczone możliwości treningowe, ponieważ mieszkam na stale za granicą i zazwyczaj przylatuje tylko i wyłącznie na rajd – podsumowuje Adam. Pozdrawiam wszystkich kibiców i do zobaczenia na OS-ach.

I my również serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy dziękują Sponsorom / Partnerom imprezy: Kager, 4×4 Terenowiec, TAG Heuer, Penrite, Manta, iXXL, Ziaja Yego, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania – Thermal&Ski, oponyquad.pl, KH-KIPPER, eopony4x4.pl, Kabanos, Karguii, Centrum Znakowania Zan, Gospoda „Echa Leśne”, Chochołowskie Zacisze, Motoproject.

Harmonogram imprezy:

Piątek: 29.05.2015
15.00 – 21.00 rejestracja zawodników i badanie kontrolne pojazdów
19.00 – objazd trasy przez zgłoszone załogi

Sobota: 30.05.2015
8:00 – otwarcie biura rajdu
9:00 – odprawa zawodników
10:00 – START pierwszej załogi z bazy rajdu
18.00 – zakończenie pierwszego dnia

Niedziela: 31.05.2015
9.30 – START pierwszej załogi z bazy rajdu
15.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i uroczyste zakończenie

Biuro i Baza rajdu – Urząd Miejski w Bukownie, ul. Kolejowa 16 (woj. małopolskie)

Szczegóły na stronie: www.super-rally.eu
i facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Cykl Super Rally okazał się sukcesem organizacyjnym 2014 roku. Nowy projekt dynamicznie rozwinął skrzydła stale zwiększając liczbę uczestników. Mocno zaznaczył swą obecność w mediach i wszystko wskazuje na to, że na stałe wszedł do kalendarza imprez. W minionym sezonie zdecydowana większość zawodników rywalizowała w pełnym cyklu składającym się z czterech rund. Na każdej z nich przybywało kierowców, także takich, którzy po raz pierwszy stanęli do rywalizacji. Wielu amatorów cross country znalazło tu swoje miejsce, by doskonalić umiejętności, weryfikować je w walce z doświadczonymi zawodnikami i testować budowany sprzęt.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.