Select Page


Kolejny rok szkolny w Solarisie rozpoczęty


informacja_prasowa_kolejny_rok_szkolny_w_solarisie_rozpoczety__17.09.2015
 

Już po raz dziewiąty Solaris wraz z Zasadniczą Szkołą Zawodową w Murowanej Goślinie wspólnie otworzyli rok szkolny. Do Klasy Patronackiej dołączyło w tym roku czternastu nowych uczniów, którzy przez kolejne trzy lata będą zdobywać praktyczną wiedzę dotyczącą zawodu monter mechatronik. Najlepsi z nich znajdą zatrudnienie w fabryce autobusów w Bolechowie.

Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę pod okiem pracowników podpoznańskiej fabryki w 2007 roku. Początkowo w zakładzie uczyło się raptem kilku uczniów. Udana współpraca pomiędzy Solarisem a Zasadniczą Szkołą Zawodową w Murowanej Goślinie, a także rosnące z roku na rok zainteresowanie edukacją zawodową zaowocowały założeniem Klasy Patronackiej. Jej wychowankowie zgłębiają w Bolechowie tajniki zawodu montera mechanika.

Możliwość zdobycia praktycznej wiedzy podczas trzyletniej nauki, a także szansa na zatrudnienie w renomowanej firmie to z pewnością istotne argumenty dla młodych ludzi, którzy niebawem mają zmierzyć się z rynkiem pracy. Program Klasy Patronackiej jest ułożony w taki sposób, aby każdy z uczniów poznał cały proces produkcyjny. Rzeczywiście – na początku trzeciej klasy młodzi adepci wykonują już 75% zadań i czynności przypisanych etatowemu pracownikowi.

 

informacja_prasowa_kolejny_rok_szkolny_w_solarisie_rozpoczety_17.09.2015

 

Inicjatywa cieszy się niesłabnącą od lat popularnością, co jest niezbitym dowodem efektywności projektu. Dodatkową zachętą do rozpoczęcia kształcenia w zawodzie objętym przez Solarisa patronatem niewątpliwie jest fakt, iż producent autobusów zaoferował dotychczas pracę aż pięćdziesięciu pięciu absolwentom wcześniejszych edycji Klasy Patronackiej.

Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach S.A. i szkół zawodowych obejmuje także fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. Na specjalnie przygotowanych czterech stanowiskach wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia uczniowie przygotowują się do zawodu spawacza. We wspomnianym zawodzie w średzkiej fabryce kształci się obecnie dziesięciu uczniów. 

W bieżącym roku szkolnym naukę rozpoczęło czternastu uczniów, zaś dziewięciu absolwentów klasy odebrało umowy o pracę.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 3 lata temu.