Select Page


KRESY: Szkolenia z perspektywą zatrudnienia


leasing
 

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? W jakiej branży najłatwiej o pracę? W jakim kierunku się kształcić? Na tego typu pytania odpowiedzi szukają nie tylko przyszli studenci, ale wiele osób w wieku aktywności zawodowej, którym zależy na podnoszeniu lub nabywaniu nowych kwalifikacji, które zwiększają szanse na znalezienie dobrej pracy, otrzymanie wymarzonego awansu, czy zapewnienie stabilności zatrudnienia.

 

Branża TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) daje duże szanse na znalezienie pracy. Potwierdzają to prowadzone od II kw. 2008 r. badania ManpowerGroup, wg których prognozy zatrudnienia w tym sektorze są jednymi z najwyższych ze wszystkich branż.

Dlatego Stowarzyszenie Rozwoju Logistyki i Eksportu KRESY rozpoczęło właśnie nabór na drugą już edycję studiów podyplomowych na specjalności „LOGISTYKA I CŁO W ZARZĄDZANIU MIĘDZYNARODOWYM OBROTEM TOWAROWYM”. Kierunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwości jaki stwarza swoim słuchaczom. Autorski program zapewnienia słuchaczom szeroki wachlarz wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz co najważniejsze uprawnień z zakresu sektora Cła, Transportu, Spedycji i Logistyki. Absolwenci mają możliwość uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie bez konieczności zdawania egzaminu państwowego. Posiadanie tego dokumentu jest warunkiem koniecznym dla uzyskania licencji na wykonywanie transportu drogowego. Oznacza to, iż każdy przedsiębiorca wykonujący zawód przewoźnika drogowego zobligowany jest do wyznaczenia przynajmniej jednej osoby fizycznej – zarządzającego transportem, – która posiada wymagane kompetencje zawodowe potwierdzone Certyfikatem Kompetencji Zawodowych.  Ponadto absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o wpis na listę agentów celnych, co daje im uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

 

Logistyka i cło w zarządzaniu międzynrodowym obrotem towarowym

 

Dużym atutem tego przedsięwzięcia jest to, że co najmniej połowa zajęć odbywa się w Chełmie, pozostała część – w Lublinie, co oszczędza czas i pieniądze słuchaczom z Chełma i okolic. „Naszym celem było umożliwienie podjęcia kształcenia na wysokim poziomie tutaj, na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do Warszawy, czy innych dużych ośrodków akademickich. Bo to tutaj odbywa się międzynarodowy obrót towarowy.”- mówi prezes stowarzyszenia Jacek Korzeniewski.

W ofercie stowarzyszenia jest jeszcze PRAKTYCZNY KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO PRACY W ZAWODZIE AGENTA CELNEGO, który skierowany jest do osób, które po deregulacji, uzyskały uprawnienia do wykonywania tego zawodu, ale nie mają wystarczających kompetencji i umiejętności praktycznych żeby podjąć pracę w agencji celnej oraz osób, którym ukończenie kursu umożliwi uzyskanie wpisu na listę agentów celnych.

Na koniec warto wspomnieć, że pracodawcy i pracownicy w wieku 45+ mogą uzyskać nawet do 100% dofinansowania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Stowarzyszenie Kresy

 

Źródło

 

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.