Select Page


Leo-Sped odbiera 6 nowych DAF-ów


20150113_110847
 

W białostockim oddziale Grupy DBK, autoryzowanego dealera DAF-a, odbyło się uroczyste przekazanie 6 ciągników siodłowych DAF XF podlaskiej firmie Leo-Sped. Podczas spotkania właściciel firmy, Piotr Kiryluk, odebrał kluczyki z rąk dyrektora oddziału Roberta Szymczyka.

Leo-Sped jest jednym z długoletnich klientów Grupy DBK – od 1998 r. firmy ściśle współpracują. Przewoźnik od tego czasu zakupił w DBK Białystok przeszło 30 szt. ciągników siodłowych, które również serwisuje w sieci DBK. Firma obecnie dysponuje flotą 20 ciągników przeznaczonych głównie do transportu międzynarodowego w różnych kierunkach Europy, ale także do transportu krajowego. Leo-Sped zajmuje się również transportem ponadgabarytowym.

Zakupione ciągniki siodłowe DAF XF 460 FT są pierwszymi pojazdami Euro 6, które zasiliły flotę Leo-Sped. Kontrakt na pojazdy Euro 6 zawarty z firmą jest jednym z największych, które w ostatnim czasie odnotował białostocki oddział spółki DBK. W ramach zamówienia zostało dostarczonych 6 ciągników z kabiną typu Super Space Cab, silnikiem MX 13 o mocy 460 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2.300 Nm sprzężonym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów typu AS-Tronic. Ciągniki zostały również wyposażone w przednie światła LED. Nowe pojazdy Euro 6 zostały objęte 3-letnią gwarancją oraz kontraktami serwisowo-naprawczymi DAF Multisupport.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.