Select Page


Mainfreight Poland otwiera nowy oddział w Poznaniu


Mainfreight Air Container
 

Mainfreight Poland, dostawca rozwiązań logistycznych w ramach łańcucha dostaw, konsekwentnie umacnia europejską sieć połączeń drogowych. Zgodnie ze strategią rozwoju, w marcu 2015 roku firma otworzyła kolejny oddział w Luboniu k/Poznania.

 

Nowy oddział Mainfreight Poland w Luboniu k/Poznania jest czwartym, po Pruszkowie, Katowicach i Warszawie, oddziałem firmy w Polsce. Poznański oddział specjalizuje się w przewozach drobnicowych w eksporcie i imporcie do krajów Beneluksu. Stąd codziennie obsługiwane są bezpośrednie połączenia drogowe z centrami przeładunkowymi Wim Bosman Mainfreight Group w Holandii oraz Belgii. Średni czas transportu z Polski wynosi 36 godzin. Poznański oddział będzie wspierać również krajową sieć transportową Mainfreight Poland, obsługując Klientów w zakresie transportu całopojazdowego, a także w ramach usług spedycji morskiej i spedycji lotniczej.

– O wyborze Lubonia k/Poznania na kolejny oddział Mainfreight Poland zadecydowała jego lokalizacja – bliskość Autostrady 2 oraz skupienie centrów logistycznych. Dobra infrastruktura drogowa zapewnia szybkie połączenie z krajami Europy Zachodniej. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej efektywnie wspierać działalność biznesową naszych klientów, koncentrujących się na wymianie handlowej z Europą Zachodnią, zwłaszcza z krajami Beneluksu – powiedziała Beata Krawczyk, Dyrektor Zarządzająca Mainfreight Poland.

Zakres świadczonych usług poznańskiego oddziału Mainfreight Poland będzie stopniowo rozszerzany. Planowane jest uruchomienie bezpośrednich stałych połączeń z Wielką Brytanią oraz usługi logistyki kontraktowej.

Sieć połączeń drogowych Mainfreight Poland obejmuje całą Europę. Firma posiada 70 pojazdów własnych, współpracuje z 200 podwykonawcami. Oferując swoim klientom kompleksowe usługi transportowe, Grupa Mainfreight działa w oparciu o certyfikaty – ISO 9001 i 14001, HACCP, LEAN & GREEN (proekologiczny system zarządzania). Firma obsługuje także transporty towarów wymagających specjalnych warunków przewozu oraz posiada zezwolenie na transport ADR (w tym materiały radioaktywne ADR7) i przewóz odpadów. Kierowcy są przeszkoleni również w zakresie bezpieczeństwa transportu produktów HiTech (według standardów określonych przez TAPA).

 

Polaczenia_drogowe_z_Beneluksem_Mainfreight_Poland

 

Adres oddziału w Poznaniu:
Mainfreight Poland Sp. z o.o.
ul. Niepodległości 35
62-030 Luboń

 

O Mainfreight Group

Mainfreight Group jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Działalność operacyjną firma rozpoczęła w 1978 roku w Nowej Zelandii w Auckland. Firma posiada obecnie 240 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 5700 pracowników. W Europie Mainfreight jest obecny w 8 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja) i dysponuje własną powierzchnią magazynową o wielkości 300 tys. m kw. Grupa Mainfreight notowana jest na Nowozelandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W swoich decyzjach biznesowych kieruje się 100-letnią wizją rozwoju, wspieraną hasłem „Special people, special company”.  

O Mainfreight Poland

Mainfreight Poland to kompleksowy dostawca rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. Specjalizuje się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej oraz lotniczej, logistyce kontraktowej oraz w zaawansowanych rozwiązaniach logistycznych – dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Siedziba główna Mainfreight Poland mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma ma także oddziały w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Zatrudnia 120 osób.

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.