Select Page


Milionerzy jeżdżą IVECO Daily


Daily_3
 

IVECO Daily, samochód znany ze swej solidności, jest również pojazdem trwałym i długowiecznym. O jego niezawodności świadczy fakt, że niedawno do serwisu firmy Tranz-Poz w Niepruszewie zgłosili się dwaj właściciele IVECO Daily, w których liczniki wykazały przebieg jednego miliona kilometrów.

Zgłaszając się do serwisu właściciele IVECO Daily nie kryli zadowolenia ze swoich pojazdów.

– Firmę transportową prowadzę już 25 lat, a od 20 lat użytkuję wyłącznie IVECO, gdyż pojazdy tej marki całkowicie spełniają moje oczekiwania. Gdy zaczynałem swoją przygodę z transportem IVECO Daily był samochodem, który oferował największą przestrzeń ładunkową w klasie do 3,5 t DMC. Do tej pory Daily jest uważany za pojazd dostawczy o największych możliwościach transportowych – mówi Piotr Kępka, właściciel firmy transportowej FHU Kępka.

– Zajmuję się międzynarodowym transportem ładunków chłodniczych. Obecnie flota liczy kilkanaście IVECO Daily. Moje samochody pokonują setki kilometrów w zmiennych warunkach klimatycznych. Najciężej jest latem, gdy trzeba szybko wykonać zlecenie wioząc towar w stałej temperaturze. IVECO nigdy mnie nie zawiodło i dlatego jestem wierny tej marce – dodaje Paweł Dańczak współwłaściciel firmy F.H.U. Danpol S.C.

Kierowcy oraz właściciele pojazdów wypowiadają się pozytywnie o eksploatacji IVECO Daily chwaląc ergonomię, walory trakcyjne, moc silnika, optymalne zużycie paliwa, dobre hamulce oraz wytrzymałe zawieszenie. Dużym atutem Daily jest mocna konstrukcja podwozia oparta na solidnej ramie.

– Pojazdy zostały zakupione w Polsce w sieci ASO jako nowe w 2007 roku. Podczas pierwszych dwóch lat wizyt w serwisie usługi dotyczyły wyłącznie okresowych przeglądów gwarancyjnych oraz kilku drobnych napraw. W trakcie dalszej eksploatacji samochody miały wykonywane naprawy polegające na wymianie części eksploatacyjnych: tarcz i klocków hamulcowych, sprzęgła, elementów gumowych zawieszenia, czyszczenie układu zasilania silnika, wymianę ogumienia oraz przegląd instalacji elektrycznej – mówi Jarosław Włodarczak, kierownik serwisu Trans-Poz S.A. Dealera IVECO.

Na początku lutego 2015 r. pojazdy zostały poddane szczegółowej weryfikacji na Stacji Kontroli Pojazdów firmy Trans-Poz. Kontrola sprawności poszczególnych układów wypadła pozytywnie ujawniając jedynie usterki eksploatacyjne – niewielkie luzy zawieszenia, drobne wycieki oleju. Ze względu na wzorowy stan techniczny obu samochodów, wynikający z prawidłowej eksploatacji w ciągu całego okresu użytkowania, koszt całkowitej obsługi pokryło IVECO Poland.

– Jesteśmy dumni, że nasze samochodu wzbudzają duże zaufanie wśród klientów. IVECO Daily jest pojazdem niezawodnym i doskonale sprawdza się w codziennej ciężkiej pracy. Pomimo dużych przebiegów samochody te nie tracą na wartości o czym świadczy ich wysoka wartość rezydualna – mówi Michał Fersten, dyrektor Marketingu i Produktu Iveco Poland Sp. z o.o. IVECO Daily, które przekroczyły milion kilometrów przebiegu to modele 35C15 i 50C15 (homologowany na 3,5 t DMC) wyposażone w 3-litrowe, 16-zaworowe jednostki napędowe z elektronicznym wtryskiem bezpośrednim typu „Common Rail” 2. generacji o mocy 146 KM (350 Nm od 1400 do 2800 obr./min.). Silnik Euro 4 został wyposażony w układ recyrkulacji spalin EGR. Napęd na koła tylne jest realizowany za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni przekładniowej. Podwozie pojazdu zbudowano na podłużnicach ze stalowych profili „C” połączonych rurowymi poprzecznicami. Niezależne przednie zawieszenie stanowią drążki skrętne zamocowane do podłużnicy ramy pojazdu i zintegrowane z teleskopowymi amortyzatorami dwustronnego działania. Zawieszenie tylne oparto na sztywnej belce tylnej osi, do której zamocowano dwupiórowe paraboliczne resory i teleskopowe amortyzatory dwustronnego działania.

Źródło

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.