Select Page


Milionowa ciężarówka z Eindhoven


1,000,00th DAF truck
 

Premier Rutte przekazuje milionową ciężarówkę wyprodukowaną w Eindhoven

25 lutego br., premier Holandii Mark Rutte przekazał milionową ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Eindhoven. Kluczyki do ciężarówki z rąk Premiera odebrał Bálint Révész z węgierskiej firmy transportowej o tej samej nazwie, która specjalizuje się w transporcie masowym i przewozie paliw.

Od wczesnych lat trzydziestych fabryka „van Doorne’s AanhangwagenFabriek” specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek, i dlatego nazwę spółki zmieniono na „van Doorne’s Automobile Factory”. Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven przy ul. Geldropseweg nową fabrykę. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. – pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna.
Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. Jakiż kontrast wobec 36 000 ciężarówek DAF wyprodukowanych w 2014 r.!

Uznanie dla pracowników

DAF jest jednym z wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie i liderem na rynku holenderskim, brytyjskim i węgierskim. Podstawą dalszego wzrostu firmy jest szeroka gama produktów, która w ciągu ostatnich dwóch lat została całkowicie odnowiona, aby sprostać wymogom przepisów dotyczących emisji Euro 6. Jednocześnie w fabryce w Eindhoven, gdzie ciężarówki produkuje się na zamówienie i gdzie obecnie z linii montażowej zjeżdżają codziennie 122 ciężkie i średnie pojazdy, wprowadzono ważne innowacje.
– To dla nas wielki zaszczyt, że premier Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven – mówi Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven, którzy codziennie dają z siebie wszystko, by dostarczyć naszym klientom ciężarówki i usługi najwyższej jakości.

Milionowa ciężarówka dla węgierskiej firmy Révész

Jednym z tych klientów jest Grupa Révész z Węgier, dysponująca flotą 480 pojazdów i specjalizująca się w międzynarodowym transporcie masowym oraz w przewozie paliw.
– Jesteśmy zaszczyceni, że dostaniemy milionową ciężarówkę wyprodukowaną w Eindhoven i dołączymy ją do naszej floty – powiedział właściciel i prezes firmy, Bálint Révész. – Nasze ciężarówki przejeżdżają średnio 130 000 km rocznie, a niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne – nie wspominając o najwyższym komforcie dla kierowców – to najważniejsze kryteria, którymi się kierujemy przy ich zakupie. Firma DAF wie, jak połączyć te wszystkie wymogi, i dlatego nasza flota składa się niemal w 100% z pojazdów DAF.

W swoim przemówieniu premier Mark Rutte podkreślił, że sukces DAF dowodzi iż przemysł wytwórczy w Holandii zdecydowanie ma przyszłość. Jak powiedział premier: Milionowa ciężarówka wyprodukowana w Eindhoven to milionowy dowód, że recepta braci Van Doorne nadal działa. Kontynuujcie innowacje, kontynuujcie wzrost, a nade wszystko nadal inwestujcie w wiedzę i w ludzi, którzy są dumni z produktów, które wytwarzają, i ze spółki, w której pracują. Innowacja i rzemiosło idą tu ręka w rękę.

DAF Trucks N.V. spółka zależna amerykańskiej firmy PACCAR Inc, jednego z największych na świecie producentów samochodów ciężarowych przystosowanych do dużych obciążeń, jest wiodącym producentem samochodów ciężarowych przystosowanych do niewielkich, średnich i dużych obciążeń. DAF produkuje pełną gamę ciągników i ciężarówek, oferując odpowiedni pojazd dla każdego zastosowania. DAF jest również wiodącym dostawcą usług: umów serwisowych i naprawczych Multi Support, usług finansowych świadczonych przez PACCAR Financial oraz najwyższej klasy usług dostawy części zamiennych. Ponadto DAF opracowuje i wytwarza komponenty, takie jak osie i silniki dla producentów autobusów na całym świecie. DAF Trucks N.V. ma zakłady produkcyjne w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii i w Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad 1000 dealerów i punktów serwisowych w Europie i na innych kontynentach.

*Zdjecie od lewej do prawej: Harrie Schippers (prezes DAF Trucks), Bálint Révész (właściciel i prezes Révész Group) oraz Mr Mark Rutte (premier Holandii).

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.