Select Page


Ministerstwo Gospodarki wspiera elitę polskich przewoźników


Kroma_Bis_z_plandekami_PCE
 

Kilka miesięcy temu z inicjatywy Trans.eu wystartowała Polish Carries Elite – kampania, która ma wypromować najlepsze polskie firmy transportowe za granicą. Teraz do akcji dołączyło również Ministerstwo Gospodarki, które zostało jej honorowym patronem.

 

Liczby nie kłamią. W ciągu ostatnich lat, polskie firmy transportowe niemal szturmem wdarły się na europejski rynek transportowy. Według statystyk Komisji Europejskiej, mamy największą flotę ciężarówek, jesteśmy też w pierwszej trójce krajów, które przewożą najwięcej towarów.

Wśród kilkudziesięciu tysięcy rodzimych firm przewozowych wiele jest takich, które stanowią o sile polskiego transportu i są jego wizytówką. Nowoczesna flota, sprawne zarządzanie, certyfikat TCC i inne oraz zlecenia realizowane dla największych znanych marek są dowodem solidności i rzetelności tych firm.

Pomimo tych sukcesów, głównie w państwach Europy Zachodniej wciąż istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że zleceniodawcy niekiedy niechętnie patrzą na przewoźników ze wschodu. Polish Carriers Elite ma to zmienić. Inicjatorzy akcji chcą pokazać, że z polskimi przewoźnikami warto współpracować, gdyż nie są gorsi od swoich zachodnich kolegów.

– W tym celu stworzyliśmy jednolity wzór plandek elity polskich przewoźników. Na plandece znajdzie się też miejsce na logo firmy przewozowej i logo certyfikatu TCC – europejskiego znaku jakości transportowej. Niebawem powstaną także filmy reklamowe pokazujące rzetelność i sukcesy polskich przewoźników – mówi Gracjan Gajewski z Trans.eu, który odpowiada za rozwój projektu Polish Carriers Elite.

 

plandeka_Polish_Carriers_Elite

 

Chociaż projekt PCE jest inicjatywą polskiego biznesu, to został on także doceniony na szczeblu rządowym. Kilka dni temu, Ministerstwo Gospodarki oficjalnie poparło Polish Carriers Elite i objęło akcję patronatem honorowym.

Więcej o Polish Carriers Elite na stronie: http://plandeki.trans.eu/elite/


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.