Select Page


Mistrzostwa FIA w kategorii Trucks na Goodyearach


Goodyear_Wyścigi Samochodów Ciężarowych 2015 (2)
 

Goodyear wspiera Europejskie Mistrzostwa FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych: firma będzie jedynym dostawcą opon dla liczącej dziesięć rund serii wyścigów w sezonie 2015. Gdy pierwsza flaga opadnie w kwietniu 2015 roku na torze Valencia w Hiszpanii, Goodyear obchodzić będzie 11. rocznicę wspierania tej ekscytującej rywalizacji jako dostawca opon.

Opony wyścigowe Goodyear w rozmiarze 315/70R22.5 po raz kolejny są jedynymi oponami zatwierdzonymi przez Federation Internationale de l’Automobile (FIA) – organizację zarządzającą Europejskimi Mistrzostwami w wyścigach pojazdów ciężarowych. Opony te zostały specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane, by zapewniać możliwie najwyższą osiągi ważącym 5,4 tony wyścigowym ciężarówkom, które rywalizują z prędkościami sięgającymi 160 km/godz. Dostawami i obsługą opon podczas Europejskich Mistrzostw FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych zajmować się będzie organizacja Truck Race Organisation (TRO).

„Z przyjemnością już po raz jedenasty podejmujemy się roli dostawcy opon dla Europejskich Mistrzostw FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych. Nasze zaangażowanie w tą wyjątkową imprezę pozwala pokazać jakość ogumienia Goodyear, ponieważ dostarczane opony wyścigowe powstają na bazie karkasów podobnych do tych dostępnych w standardowej sprzedaży. Udział w wyścigach oznacza dla nas możliwość rozwijania opon ciężarowych, które sprawdzają się w trudnych warunkach, a tym samym to doskonała platforma prezentacji naszych innowacji” – powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

 

Wyścigowe opony ciężarowe i oznakowanie

Opony, które mają być dopuszczone do wyścigów pojazdów ciężarowych muszą posiadać homologację ECE, ale jako jedne z nielicznych typów opon, nie muszą być oznaczone unijną etykietą. Niemniej, wyścigowe opony ciężarowe Goodyear w rozmiarze 315/70R22.5 mają opór toczenia odpowiadający efektywnej paliwowo klasie B oraz przyczepność na mokrej nawierzchni odpowiadającą klasie A, co stanowi wynik rzadko osiągany przez standardowe opony dla pojazdów ciężarowych.1

Harmonogram Europejskich Mistrzostw FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych w sezonie 2015:

  • 24-26 kwietnia – Valencia – Hiszpania
  • 16-17 maja – Red Bull Ring – Austria
  • 23-24 maja – Misano – Włochy
  • 20-21 czerwca – Nogaro – Francja
  • 26-28 czerwca – Nürburgring – Niemcy
  • 28-30 sierpnia – Most – Czechy
  • 5-6 września – Hungaroring – Węgry
  • 19-20 września – Zolder – Belgia
  • 2-4 października – Jarama – Hiszpania
  • 9-11 października – Le Mans – Francja

 

 1. Ciężarowe opony wyścigowe Goodyear są zwolnione z obowiązku klasyfikacji w ramach europejskiego systemu etykietowania opon. Teoretyczną klasyfikację odpowiadającą ocenom na etykiecie – w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni ciężarowych opon wyścigowych w rozmiarze 315/70R22.5 – obliczyło Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

 

Źródło


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.