Select Page


Mobil Delvac Strong Traker – wrześniowy turniej podczas 15. Targów Inter Cars


MOS_6097
 

Kolejna odsłona najbardziej prestiżowych zawodów dla kierowców w siłowaniu się na rękę już w sobotę (19 września) podczas Targów Inter Cars w Warszawie. Turniej w kategorii Open będzie otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich, a najlepszy zawodnik z uprawnieniami do kierowania samochodami ciężarowymi otrzyma tytuł Strong Trakera. Te zawody już dawno przestały być zabawą dla amatorów. To profesjonalny turniej sportowy na wysokim poziomie – podkreślają sędziowie.

Tegoroczne zawody nawiązują do 90. jubileuszu marki olejów silnikowych Mobil Delvac. Dlatego liczba dziewięćdziesiąt będzie towarzyszyć wszystkim konkurencjom sobotnich eliminacji na Targach Inter Cars. Pierwsza konkurencja – Stalowy Biceps – polega na uginaniu przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (około 41 kg) podchwytem. Druga – Skrzydła Anioła – to wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. W obu próbach siłowych zawodnicy otrzymują punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

 

Mobil Delvac Strong Traker 2015

 

Eliminacje odbędą się na stoisku Mobil w godzinach od 9.00 do 14.00. Uczestnicy targów Inter Cars mogą wpisać się na listę startową bezpośrednio przed próbą siłową. Pozostałe osoby zgłaszają swój udział w turnieju telefonicznie, dzwoniąc pod numer komórkowy 721 40 50 60.

Finał zawodów na stoisku Mobil rozpocznie się o godzinie 15.00 i zostanie przeprowadzony pod okiem sędziów i według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych. Do decydującej walki przy profesjonalnym stole do armwrestlingu stanie 12 zawodników z największą liczbą punktów uzyskanych podczas eliminacji. „Kilka lat temu Strong Traker był po prostu zabawą dla amatorów. Dzisiaj na „Mobila” przyjeżdżają bardzo dobrze wyszkoleni zawodnicy, odnoszący sukcesy w Polsce i za granicą, a ich cykl treningowy jest ułożony specjalnie pod ten turniej” – mówi Tomasz Proc, sędzia. Na zwycięzców turnieju w Warszawie czekają atrakcyjne nagrody od producenta olejów Mobil Delvac.

Mobil na 15. Targach Inter Cars

Turniej Mobil Delvac Strong Traker to tylko jedna z atrakcji przygotowanych przez producenta olejów na 15. Targi Inter Cars. Na stoisku Mobil działać będzie także strefa relaksu. Warto się tam zatrzymać i odpocząć – chociażby dla pokazów grupy tanecznej Augustyna Egurroli, jurora programów „Mam Talent” i „You Can Dance” (sobota, 9.00-16.00, niedziela, 9.00-15.00). Wizyta na stoisku Mobil to także doskonała okazja do rozmów ze specjalistami ds. technicznych ExxonMobil.

 

MOS_5736

 

 

Historia Mobil Delvac Strong Traker

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Marcin Dudek, zwycięzca tegorocznych zawodów podczas Motor Show w Poznaniu. Swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał właśnie od turniejów Mobil Delvac, a obecnie jest Wicemistrzem Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.

Mobil Delvac Strong Traker podczas 15. Targów Inter Cars

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Data: 19 września 2015 r. (sobota)
Miejsce: Warszawa, 15. Targi Inter Cars, Błonia Stadionu PGE Narodowego, stoisko Mobil
Zapisy: bezpośrednio przed próbą siłową (dla uczestników 15. Targów Inter Cars), telefonicznie – 721 40 50 60 (dla pozostałych osób).
Eliminacje: 9.00-14.00 (stoisko Mobil)
Finał: 15.00 (stoisko Mobil)

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.