Select Page


Naczepy Krone na nowych oponach zimowych Goodyear ULTRA GRIP MAX T


Naczepy_Krone_na oponach Goodyear_Ultra_Grip_Max_Copyright_Krone
 

Krone jest pierwszym producentem, który wybrał najnowsze opony zimowe Goodyear na pierwsze wyposażenie swoich naczep. Renomowany producent będzie montował opony Goodyear ULTRA GRIP MAX T – przeznaczone do pracy w trudnych warunkach zimowych – w rozmiarach 385/65R22.5 i 385/55R22.5.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Krone jako pierwszy producent pojazdów zdecydowała się na fabryczny montaż naszych najnowszych opon zimowych do naczep ULTRA GRIP MAX T. Ich doskonałe osiągi umożliwiają pojazdom pracę w trudnych warunkach zimowych” – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Oponę ULTRA GRIP MAX T opracowano specjalnie do pracy w warunkach zimowych. Nowe ogumienie zapewnia do 40% więcej przyczepności na śniegu – i to przy zużyciu bieżnika do połowy – oraz przebiegi dłuższe o 15%*. Potwierdzeniem jej właściwości są symbole trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF) oraz M+S (ang. Mud+Snow). Nawet po zużyciu bieżnika w 50%**, w dalszym ciągu kwalifikuje się do oznaczenia 3PMSF. Dzięki tej szczególnej właściwości, nowe opony zimowe Goodyear pomagają utrzymać pojazdy w ruchu i zapewniają spokój zarówno, jak i operatorom flot.

 

Firma Krone będzie montowała nowe ogumienie Goodyeara w dwóch wariantach: 385/65R22.5 160 K 158 L i 385/55R22.5 160 K 158 L.

 

W nowej linii opon zimowych Goodyear do pojazdów ciężarowych jest też dostępne ogumienie na oś kierowaną: ULTRA GRIP MAX S i na oś napędową: ULTRA GRIP MAX D, również oznaczone symbolami M+S oraz 3PMSF, będącym oficjalnymi identyfikatorem opony zimowej.

 

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniając 67 tys. pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

 

Źródło

 

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.