Select Page


Najsilniejsi kierowcy na Motor Show Truck


Mobil Delvac Strong Traker 2015
 

Targi Motor Show po raz pierwszy będą areną walki o tytuł najsilniejszego fana czterech kółek. Wszystko za sprawą VI edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker – najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek.W Poznaniu zapowiada się ostra rywalizacja, bo turniej będzie otwarty dla każdego pełnoletniego posiadacza prawa jazdy.

 

Motor Show Truck - plakat

 

 

Sobota (11 kwietnia), Motor Show Truck. Pawilon nr 4.

Tegoroczne eliminacje do turnieju kręcą się wokół liczby dziewięćdziesiąt, ponieważ w tym roku przypada 90. rocznica wprowadzenia na rynek olejów Mobil Delvac do silników pojazdów ciężarowych. Zapisy do turnieju będą prowadzone bezpośrednio przed startem, a eliminacje rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00. O awansie do finału Mobil Delvac Strong Traker zadecyduje ilość punktów zdobytych w dwóch konkurencjach:

  • Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (około 41 kg) podchwytem. Punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.
  • Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

Finał turnieju na scenie głównej Motor Show Truck pod okiem sędziów będzie popisem umiejętności i techniki siłowania się na rękę w walce bezpośredniej. Kierowcy będą siłować się na rękę przy stole według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody od producenta olejów Mobil Delvac. Dodatkowo, najsilniejszy zawodnik z uprawnieniami do kierowania pojazdami ciężarowymi otrzyma puchar i tytuł Strong Trakera 2015. 

Motor Show Truck – 90 ton atrakcji 

Turniej Mobil Delvac Strong Traker to jedna z wielu atrakcji poznańskich targów Motor Show Truck. Poza najsilniejszymi kierowcami, w piątek (10 kwietnia) w pawilonie nr 4 zobaczymy finały IV Mistrzostw Mechaników, a dzień później konkurs na najpiękniejszego Tuningowanego Trucka oraz konkurs Pin-up Girls – dla kobiet kochających motoryzację
i amerykański styl lat pięćdziesiątych. W imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich i V8 Team zapraszamy.

Historia Mobil Delvac Strong Traker

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Marcin Dudek. Swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał od turniejów Mobil Delvac, a obecnie jest Wicemistrzem Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.

 

Miejsce: Motor Show Truck. Pawilon nr 4. Poznań, ul. Głogowska 14.
Wejście na teren targów Motor Show 2015 jest płatne. Szczegóły na stronie www.motorshow.pl.
Eliminacje: 10.00 – 14.45 (strefa Mobil Delvac Strong Traker, pawilon nr 4). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem.
Finał: 15.00 (scena główna, pawilon nr 4).

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.