Select Page


Nowe IVECO Stralis w firmie LINK


SONY DSC
 

Współpraca firm LINK i Iveco Poland rozpoczęła się w 2007 roku, gdy do firmy trafiły pierwsze testowe ciągniki siodłowe IVECO Stralis. Samochody szybko zyskały uznanie klienta i podjęto decyzję o ich zakupie. Od tego czasu systematycznie rosły udziały pojazdów IVECO w firmie LINK. Dobra współpraca pomiędzy firmami jest podyktowana m.in. dużym zaufaniem partnerów, gdzie Iveco Poland dostarcza produkt zgodny z wymaganiami klienta.

 

LINK Sp. z o.o. działa na rynku usług transportowych od 26 lat. W ciągu 26 lat LINK przeszedł dynamiczny rozwój i z kilkuosobowej  firmy przekształcił się w jedną z największych i najszybciej rozwijających się firm transportowych w Polsce. Firma ze 100 % polskim kapitałem ma w swojej flocie około 300 samochodów ciężarowych i około 500 naczep. Blisko 150 ciągników siodłowych stanowią pojazdy IVECO. Stały rozwój firmy determinuje m.in. systematyczne odmładzanie floty pojazdów. Nowoczesny tabor to troska o ekologię, a przede wszystkim niskie koszty eksploatacji i niezawodność. W tym roku kolejne nowe IVECO Stralis trafią do floty LINK. Pierwsze 30 pojazdów przekazano pod koniec maja br., wkrótce zostanie dostarczonych następne 20 

– Wybór IVECO wynika z naszego długoletniego doświadczenia we współpracy z przedstawicielami tej marki, kalkulacji korzyści w okresie eksploatacji do spodziewanych kosztów oraz z proaktywnej postawy Iveco Poland w stosunku do swoich dotychczasowych klientów. Pojazdy IVECO są nam dobrze znane. Korzyści wynikające z wyboru tej marki są dla nas oczywiste. Optymalna konstrukcja pozwala na wygodne prowadzenie pojazdu, a koszty eksploatacji pozwalają na osiąganie założonych celów biznesowych. Bieżące sprawy i zgłaszane przez nas potrzeby są podejmowane szybko i profesjonalnie – mówi Ryszard Ellert, Prezes Zarządu LINK Sp. z o.o.

– Nasza współpraca z firmą LINK od samego początku zakładała osiągnięcie konkretnych celów. LINK przedstawił nam swoje oczekiwania, które były zbieżne z naszą koncepcją funkcjonowania nowoczesnego transportu. IVECO realizując strategie, które wpisują się w globalne założenia dotyczące ekologii oraz podnoszenia efektywności działań na rynku usług przewozowych, nieustannie dąży do tego, aby oferowane na rynku pojazdy spełniały oczekiwania najbardziej nowoczesnych firm. Technologie, które stosujemy przy produkcji naszych ciężarówek oraz same pojazdy są wysoko oceniane przez naszych klientów. Technologia Hi-SCR EuroVI, oferowana w samochodach IVECO, została niejednokrotnie doceniona przez grono specjalistów motoryzacyjnych. Dwa lata temu nasz ciągnik siodłowy IVECO Stralis Hi-Way zdobył tytuł „Truck of the Year” – powiedział Massimiliano Perri, Dyrektor Generalny Iveco Poland.

 

pr2

 

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis dla firmy LINK zostały wyposażone w 11-litrowe 6-cylindrowe jednostki napędowe o mocy 460 KM (338 kW) przy 1600-1900 obr/min. Maksymalny moment obrotowy 2150 Nm silnik osiąga w zakresie 925-1500 obr/min. Unikalna technologia Hi-eSCR pozwala osiągnąć normę czystości spalin Euro 6 wyłącznie za pomocą układu selektywnej redukcji katalitycznej z wykorzystaniem roztworu AdBlue. To niezawodne i proste rozwiązanie pozwala ograniczyć do minimum koszty związane z serwisowaniem pojazdu. W trosce o obniżenie masy samochodów, zamiast resorów, przednie i tylne zawieszenie stanowią miechy pneumatyczne, które dodatkowo poprawiają komfort jazdy. W samochodach zamontowano zautomatyzowane skrzynie biegów – EuroTronic II, z możliwością wyboru zmiany biegów w trybie sekwencyjnym lub w pełni zautomatyzowanym. Na uwagę zasługuje komfortowe wyposażenie wnętrza kabiny, gdzie oprócz: klimatyzacji, przyciemnianych szyb, pneumatycznego fotela kierowcy, lodówki, dwóch leżanek znajduje się także duży rozkładany stolik.

 

Źródło

 

 

 


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.