Select Page


Nowy obiekt Grupy DBK już otwarty w Lublinie


MAL_8610
 

8 maja 2015 r. w podlubelskich Bystrzejowicach Pierwszych odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego serwisu spółki CTC, który zastąpił lokalizację w Świdniku.

 

Oficjalnego otwarcia oddziału dokonali, przecinając symboliczną wstęgę, przedstawiciele Iveco Poland – Dyrektor Generalny Massimiliano Perri oraz Network Manager Małgorzata Szynkarczuk, a także prezes Cracow Truck Center Tomasz Urbanowicz, i Jacek Chodasewicz – wiceprezes CTC zarządzający lubelskim oddziałem.

 

MAL_8641

 

 

– Dla Iveco Poland w tej chwili to jeden z regionów o znaczeniu strategicznym ze względu na gwałtowny rozwój i bardzo dobre wyniki sprzedaży. Cieszymy się, że naszym partnerem na tym rynku jest CTC, który, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu, dziś z dumą może chwalić się pozycją lidera w Polsce i jednego z największych autoryzowanych dealerów pojazdów Iveco w Europie. – powiedział podczas otwarcia Massimiliano Perri.

– Województwo lubelskie jest jednym z kluczowych obszarów działalności CTC w Polsce. Świadczymy usługi w tym regionie od bardzo dawna, mamy tutaj wielu klientów, a z każdym miesiącem rośnie liczba kolejnych zapytań. Stąd decyzja o otwarciu autonomicznego i jednego z najnowocześniejszych w Polsce obiektów serwisowych. Wierzymy, że dzięki temu umocnimy naszą pozycję lidera sprzedaży pojazdów Iveco w Polsce. Jesteśmy także przekonani, że dla klientów nowy oddział oznacza jeszcze większą dostępność, ale też jeszcze wyższą jakość naszych usług – dodał Jacek Chodasewicz.

 

MAL_8636

 

W nowym obiekcie, znajdującym się przy drodze ekspresowej S12, mieści się pięć stanowisk serwisowych, na których realizowane będą naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych i dostawczych marki Iveco oraz naczep Koegel, a także naprawy pogwarancyjne pojazdów ciężarowych, naczep i autobusów wszystkich marek. Serwis wyposażono również w nowoczesną linię diagnostyczną oraz dwa zestawy przestawnych podnośników firmy Stertil-KONI.

Łączna powierzchnia serwisowa wynosi 1100 m2, natomiast cały obiekt, liczący 2000 m2, znajduje się na terenie o powierzchni 15 000 m2. Na klientów czeka parking mogący pomieścić nawet 50 zestawów. Ważnym elementem lubelskiego oddziału dealera Iveco jest bogato zaopatrzony magazyn z centralnym systemem dystrybucji zapewniający szybki dostęp do części zamiennych. Serwis świadczy również usługi door-to-door z wykorzystaniem mobilnego warsztatu bądź z odbiorem z bazy. Już wkrótce w obiekcie dostępne będą także miejsca noclegowe przygotowane z myślą o klientach wymagających dłuższego postoju, a już teraz, w specjalnym pokoju, który od hali serwisowej dzieli przeszklona ściana, mogą oni na bieżąco obserwować przebieg naprawy.

Podczas uroczystego otwarcia oddziału Cracow Truck Center przedstawiło wyniki za rok 2014. Obecnie należący do Grupy DBK dealer odpowiada za sprzedaż prawie 30 proc. pojazdów Iveco w Polsce, notując przy tym wzrost sprzedaży rok do roku. Tylko w roku ubiegłym z salonów CTC wyjechało prawie 1200 nowych pojazdów dostawczych i ciężarowych marki IVECO, a także prawie 270 pojazdów używanych. Obecnie planowane są dalsze inwestycje – w roku 2016 zostanie otwarty nowy oddział w Krakowie, w którym znajdą się m.in. okręgowa stacja kontroli pojazdów, blacharnia, lakiernia, automatyczna myjnia oraz bogato wyposażona, nowoczesna stacja serwisowa realizująca kompleksowe naprawy wszystkich typów pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep oraz autobusów.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.