Select Page


Odznaka honorowa dla WIELTON S.A.


wielton1
 

 

Wielton S.A. został odznaczony odznaką honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. 18 listopada br. Tomasz Śniatała, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A. otrzymał z rąk Cezarego Gabryjączyka, Wiceministra Skarbu Państwa, medal uznania. Wieluńska firma znalazła się w gronie 34 wyróżnionych przedsiębiorstw, najprężniej działających w regionie łódzkim.

Wiceminister Skarbu Państwa złożył przedsiębiorcom regionu łódzkiego gratulacje i podziękowania za wkład w rozwój gospodarki kraju. To wielki zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości – mówił Cezary Gabryjączyk. Wszyscy państwo jesteście tymi, którzy nadają tempa polskiej gospodarce, którzy przede wszystkim oferują mnóstwo miejsc pracy – dodał.

Jest mi niezmiernie miło, że nasze działania zostały docenione odznaczeniem władz państwowych – komentował Tomasz Śniatała, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A. Na sukces naszej firmy pracuje obecnie prawie 1200 osób. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, co zobowiązuje nas do podejmowania nowoczesnych działań w zakresie rozwoju kadry i tworzenia bezpiecznych, przyjaznych warunków pracy.

WIELTON – POLSKI SUKCES, POLSKA MARKA Z POTENCJAŁEM EKSPORTOWYM

Wielton to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju br. Francuska spółka Fruehauf, w której od maja br. Wielton właścicielem 65% udziałów, jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre we Francji, a odbiorcami produktów są klienci w Europie, w tym głównie we Francji. Z kolei w sierpniu br. Wielton zakupił aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. W następstwie obu transakcji, spółka zamierza, w perspektywie dwóch lat, podwoić moce produkcyjne przy jednoczesnej poprawie wydajności zakładów.

Wielton jest obecny na ponad 35 rynkach, w Europie, Azji i Afryce. Odbiorcami pojazdów Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii, Tadżykistanu i Kazachstanu. Zarząd zakłada również ekspansję zagraniczną w Europie, szczególnie w krajach sąsiedzkich. W planach jest ekspansja w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Firma prowadzi także aktywną politykę wspierania i wykorzystywania innowacji, korzystając z możliwości oferowanych przez państwo. W lutym br. Wielton decyzją ministra gospodarki uzyskał status centrum badawczo-rozwojowego, co pozwala mu działać jak jednostce naukowej i finansować prace badawczo-rozwojowe ze środków zewnętrznych, m.in. funduszy unijnych oraz środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Budowa Centrum ma być zakończona do końca 2015 r. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą odpowiadać za tworzenie rozwiązań, które zminimalizują lub wręcz wyeliminują ryzyko powstania usterek w pojazdach.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.