Select Page


Pierwsza w historii ITD kobieta Wojewódzkim Inspektorem


gitdSlask1
 

 

Anna Sokołowska-Olesik została nowym Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego w Katowicach. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w 14-letniej historii całej Inspekcji. Akt powołania wręczył dziś wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Nowa szefowa śląskiej inspekcji jest związana z tą instytucją od 13 lat. Z wykształcenia jest politologiem, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania. W 2003 r. rozpoczęła pracę jako inspektor III edycji. Przez szereg lat przeprowadzała kontrole drogowe, a następnie kontrole przedsiębiorców w ich siedzibach. Prowadziła też szkolenia dla inspektorów transportu drogowego oraz kandydatów na inspektorów. W 2011 r. przeszła z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej i uzyskała mianowanie, od 2015 r. urzędnik mianowany II stopnia. Anna Sokołowska-Olesik zastąpiła na stanowisku Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Bogusława Piotrowskiego, który w ostatnich latach zapewniał sprawne działanie i stały rozwój inspekcji w regionie.

W spotkaniu, podczas którego wojewoda Wieczorek wręczył powołanie nowej Inspektor Transportu Drogowego, wziął także udział p.o Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.