Select Page


PKS Gdańsk-Oliwa SA na wakacje przypomina o bezpieczeństwie na drodze


Bezpieczna Trasa12
 

„JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE” – koszulki z takim przesłaniem nosili uczestnicy festynu Bezpieczna Trasa, zorganizowanego w sobotę 27 czerwca 2015r. w Gdańsku przez firmę transportowo-spedycyjną PKS Gdansk-Oliwa SA we współpracy z Gdańskim Bazarem Natury. Wydarzenie to odbyło się już po raz trzeci i jest elementem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu gdańskiej firmy. Festyn zgromadził ponad 1000 uczestników. Było rodzinnie, wesoło i edukacyjnie.

Celem, który przyświecał całej akcji było promowanie bezpiecznych zachowań i reakcji na drodze, tym razem szczególnie wśród rowerzystów. Merytorykę całego wydarzenia wspierała obecność funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Policji, którzy w swoich działaniach zwracali uwagę na zasady poruszania się po drogach i przestrzegali przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać jeżdżąc na rowerze.

Jak pokazują policyjne statystyki, ilość aktywnych rowerzystów w dużych miastach Polski rośnie z roku na rok. Niestety, wraz ze wzrostem liczby cyklistów na drodze rośnie również liczba wypadków z ich udziałem. W 2014 roku rowerzyści uczestniczyli w ponad 14 tys. wypadkach i kolizjach. Dla porównania rok 2013 przyniósł 12,8 tys. takich zdarzeń. Co warto podkreślić, rowerzyści są sprawcami 40% wypadków i kolizji ze swoim udziałem. Najczęstszymi przyczynami wypadków są: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe skręcanie i wyprzedzania. Te statystyki pokazują, że takie inicjatywy jak Bezpieczna Trasa, są potrzebne.

 

 

Oczywiście podczas festynu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji – dmuchańce, warszaty malowanie buziek, zabawy, konkursy z cennymi nagrodami. Było też stanowisko do serwisowania rowerów, gdzie każdy rowerzysta mogł sprawdzić stan swojego jednośladu. W trakcie całej imprezy otwarte były też stosika wystawców zdrowej żywności, gdzie była możliwość zakupienia od lokalnych producentów ekologicznych produktów i potraw. Wielką atrakcją wydarzenia była też niesamowita parada motocykowa, która zawitała na teren festynu.

W trakcie eventu była też okazja do wspólnego świętowania jubileuszu 20-lecia istnienia firmy PKS Gdańsk-Oliwa jako spółki akcyjnej. Tort dla wszystkich uczestników festynu przyciągnął tłumy. Był to swoisty przedsmak przyszłorocznych obchodów 50-lecia firmy.

Dodatkową wartością wydarzenia była krótka ankieta, którą wypełniali pełnoletni uczestnicy festynu. Celem ankiety było zbadanie opinii Gdańszczan nt. bezpieczeństwa na drodze. Za jej wypełnienie można było wziąć udział w konkursie i wygrać wspaniałą nagrodę – rowerek dziecięcy. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane przez firmę niebawem.
„Festyn „Bezpieczna Trasa” to istotny element naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Będąc firmą transportowo-spedycyjną i realizując rocznie kilkadziesiąt tysięcy zleceń przewozowych, mamy świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Chcemy tą wiedzą i świadomością podzielić się z innymi”.- podkreśla Sylwia Molewska, Kierownik Działu Marketingu w firmie PKS Gdańsk-Oliwa.

Kolejna edycja Bezpiecznej Trasy już za rok!

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.