Select Page


PKS Gdańsk-Oliwa SA strategicznym sponsorem Konferencji Project Management


foto
 

PKS Gdańsk-Oliwa SA – czołowa pomorska firma transportowo-spedycyjna – została Sponsorem Strategicznym Konferencji Project Management, organizowanej przez Koło Naukowe Strateg Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Wsparcie inicjatyw pomorskich uczelni spółka wpisała kilka lat temu do swojej strategii CSR i konsekwentnie te założenia realizuje, co w swojej wypowiedzi podkreśla Rafał Olszewski, Prezes Zarządu PKS Gdańsk-Oliwa SA:

„Konferencję Project Management sponsorujemy już po raz trzeci. Kładziemy duży nacisk na współpracę z organizacjami akademickimi i wsparcie ich inicjatyw edukacyjnych. Wierzę, że są to przedsięwzięcia, w które warto inwestować, ponieważ to właśnie kapitał ludzki jest najcenniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa.”

Project Management to nie jedyne zaangażowanie firmy w inicjatywy pomorskich uczelni w ostatnim czasie. PKS Gdańsk-Oliwa SA był również sponsorem odbywającej się w marcu w Akademii Morskiej konferencji Student Maritime Conference, którą organizowało Studenckie Koło Naukowe Translog oraz prezentował swoją ofertę staży i praktyk podczas pomorskich Dni Kariery.

Spółka od lat oferuje studentom i uczniom również liczne staże i praktyki. Zapoczątkowany w 2005 roku program „Praktyki dla najlepszych” do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

„Cenimy młode osoby, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać praktyczne doświadczenia zawodowe jeszcze podczas nauki, dlatego chętnie ich w tym wspieramy proponując staże i praktyki w naszej firmie.”- dodaje Prezes Rafał Olszewski.
Warto zaznaczyć, że takie działanie przynosi obustronne korzyści – studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, a firma potencjalnych przyszłych pracowników. Potwierdzają to liczby. W latach 2012-2015 firma zaoferowała praktyki i staże 46 osobom, a aż 10 z nich otrzymało później propozycje stałego zatrudnienia.

Konferencja „Project Management – Zarządzanie projektami w praktyce” odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia br. w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. To dwudniowe wydarzenie, organizowane będzie już po raz siódmy. Jest to dla studentów okazja do wysłuchania licznych prelekcji, wzięcia udziały w case study’s oraz przede wszystkim – spotkania praktyków, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.