Select Page


Polscy przewoźnicy przewożą najwięcej ładunków w całej Europie


remote-traffic-397382_1280
 

Polska jest najważniejszym krajem w Europie pod względem transportu międzynarodowego ładunków – wynika z danych zgromadzonych przez giełdę transportową http://www.clicktrans.pl, na podstawie raportu EU Transport in Figures 2014, opublikowanego pod koniec 2014 roku. 

 

W 2012 roku wielkość tego transportu wyniosła ponad 133 miliardy tonokilometrów. W porównaniu z rokiem 2011 oznacza to wzrost aż o 13,1%. Ogólnie w transporcie drogowym krajowym i międzynarodowym Polska ma mocną drugą pozycję, zaraz po Niemczech, z 222,3 miliardami tonokilometrów.

Komisja Europejska podaje, że w 2011 roku obroty wszystkich przedsiębiorstw transportowych w Polsce wyniosły ponad 39 miliardy euro czyli tyle ile całe PKB Litwy! Pod względem przychodów jednak w dalszym ciągu Polska odstaje od pozostałych krajów Unii Europejskiej zajmując dopiero 10 pozycję. Liderem pod tym względem od lat pozostają Niemcy z przychodami na poziomie 256 miliardów euro – ponad 6-krotnie wyższymi niż polskie firmy. Transport oraz branże z nim związane są jednym z kluczowych pracodawców w całej Europie dając zatrudnienie ponad 11 milionom Europejczyków. To tyle ile stanowi populacja całej Grecji.

„Trudno przecenić wagę branży transportowej zarówno w Polsce jak i w całej Europie jako gałęzi gospodarki i ważnego pracodawcy. Niezaprzeczalnie rola Polski w całym systemie usług transportowych w Unii Europejskiej jest wielka i z roku na rok zyskuje na znaczeniu” – zauważa Michał Brzeziński, założyciel  http://www.clicktrans.pl.

 

Polscy przewoznicy

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.