Select Page


Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego po I kwartale 2015


Continental opony do samochodów ciężarowych
 

Początek roku przyniósł zarówno ożywienie, jak i spadki w branży opon na rynku europejskim.

 

Pierwszy kwartał w segmencie samochodów osobowych to 2 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale 9 proc. spadek w porównaniu z ostatnim kwartałem 2014 roku. Duży, 7 proc. wzrost zanotował segment opon motocyklowych. Niestety zarówno sprzedaż opon ciężarowych, jak i rolniczych spadła, odpowiednio o 1 proc. i 13 proc. 

 
– Najbardziej zauważalny jest stały trend spadkowy w segmencie opon ciężarowych, który rozpoczął się w połowie 2014 roku. Znaczny wzrost importu z Chin również się do tego przyczynił – zauważa Fazilet Cinaralp, Sekretarz Generalna Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA).

 
Z kolei w Polsce w kategorii opon do samochodów osobowych nastąpił spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku o 6,8 proc. W segmencie opon premium odnotowano niewielki spadek o 4,6 proc., a segment opon budżetowych zanotował spadek aż o 15,9 proc. Jednocześnie 7,7 proc. wzrost jest zauważalny w segmencie opon średniej klasy.

 
W kategorii opon do samochodów ciężarowych sprzedaż w pierwszym kwartale 2015 spadła o 12,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2014.

 

Źródło
 

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.