Select Page


Premio Opony-Autoserwis – nowoczesność i tradycja


Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2014 (1)
 

Koncepcja warsztatowa typu fast-fit Premio Opony-Autoserwis, działająca pod auspicjami Grupy Goodyear Polska, jest siecią patronacką tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finał odbędzie się 10 kwietnia br.

 

W ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, odbywających się podczas targów Motor Show w Poznaniu (9-12 kwietnia br.), jedna z konkurencji dla zawodników zostanie rozegrana właśnie na stoisku sieci Premio Opony-Autoserwis. Młodzi mechanicy będą musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu obsługi sprzętu wykorzystywanego na co dzień w warsztatach oponiarskich.

W poprzednich edycjach Mistrzostw Mechaników wyważanie opony na czas było zwykle jednym z najbardziej widowiskowych fragmentów rywalizacji, ponieważ zawodnicy muszą działać jednocześnie szybko i precyzyjnie – w końcu o wyważeniu koła decydują pojedyncze milimetry (prawidłowe umieszczenie ciężarka) i gramy (właściwe dobranie jego masy). W zakończonych niedawno eliminacjach wzięło udział rekordowo wielu uczniów – ponad 500 dwuosobowych drużyn ze szkół samochodowych, a najlepsze z nich będą miały okazję zaprezentować się w Poznaniu.

Warto przyjrzeć się bliżej, jak wyglądają warsztaty z szyldem Premio Opony-Autoserwis, bo z pewnością należą one do tych miejsc, gdzie najlepsi młodzi mechanicy powinni znaleźć swoją pierwszą pracę.

Lata tradycji

Historia sieci zaczęła się w latach 70. ubiegłego wieku, ale marka „Premio” pojawiła się na rynku niemieckim dopiero w latach 90. W Polsce sieć Premio Opony-Autoserwis działa od 2006 roku i zdobyła rzeszę oddanych klientów. Oblężone warsztaty widać szczególnie w czasie trwającego właśnie sezonu wymiany opon zimowych na letnie – wykwalifikowani pracownicy nie tylko pomagają dobrać odpowiednie nowe opony, troskliwie przechowają „zimówki” aż do jesieni, ale przede wszystkim fachowo zamontują oponę na feldze i wyważą koło (wyposażone coraz częściej w czujniki kontroli ciśnienia TPMS), korzystając z nowoczesnych montażownic i wyważarek. Wizyta w warsztacie Premio Opony-Autoserwis to także doskonała okazja do przeprowadzenia szybkiego przeglądu pozimowego, aby kierowca miał pewność, że na wiosenne wycieczki wyruszy w pełni sprawnym samochodem, na którym nie odcisnęły swojego piętna trudy zimowej eksploatacji. 

To połączenie kompetencji warsztatu oponiarskiego z formułą fast-fit jest kluczem do sukcesu Premio Opony-Autoserwis. „Serwisy partnerskie Premio zaczynały często od sprzedaży i montażu opon, a przy naszym wsparciu rozwinęły swoje biznesy
i zakres oferowanych usług. Warsztat Premio Opony-Autoserwis to miejsce, w którym fachowcy zajmują się pojazdem w kompleksowy sposób, a kierowca może liczyć na profesjonalną obsługę” – podkreśla Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w Grupie Goodyear, odpowiedzialny za rynki w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Ukrainie.

Nowoczesna koncepcja

Kandydaci na członków sieci muszą przejść tzw. audyt wejścia. Weryfikacji podlegają takie aspekty, jak: lokalizacja warsztatu, liczba stanowisk, potencjał rozwojowy warsztatu, wygląd budynków oraz lokalna konkurencja. „Bardzo ważna jest rozmowa z właścicielem. Pytamy o jego oczekiwania, o to jak widzi swój serwis w naszej sieci i co chce wspólnie z nami osiągnąć” – tłumaczy T. Drzewiecki.

Decyzja o partnerstwie musi być przemyślana przez obie strony – zarówno warsztat, jak i organizatora sieci. „Podpisanie umowy wiąże się z dużymi inwestycjami z naszej strony, dlatego musimy być pewni, że nasze oczekiwania są spójne z tym jak do tej pory warsztat był prowadzony i czy jego właściciel naprawdę jest zdeterminowany, aby się rozwijać” – dodaje Dorota Firlej, młodszy manager ds. marketingu detalicznego Goodyear Europa Centralna.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2014 (2)

 

Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Grupą Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należące do tego amerykańskiego koncernu tj. Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, czy polska Dębica, choć nie brakuje także opon innych firm. Historia Premio sięga 1972 r., kiedy koncern Goodyear kupił niemiecką sieć Kempten. W 1996 r. na rynku niemieckim zadebiutowała Premio Reifen-Service, która wkrótce stała się najbardziej prestiżową siecią w Niemczech. Dziś do Premio należy ponad 600 punktów w 12 krajach. Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 68 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Źródło

 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.