Select Page


Przyszłość transportu intermodalnego


Kaesbohrer-SCS-X-2014
 

 

13 stycznia 2016 roku, w Hotelu Poznańskim w Luboniu k/Poznania, firma TIMEX S.A. Generalny Importer naczep Kässbohrer zorganizowała konferencję “Transport przyszłości – transport intermodalny”. Konferencja, w której udział wzięli przedstawiciele 30 kluczowych i potencjalnych odbiorców naczep Kässbohrer w zachodniej Polsce, była doskonałą okazją do podsumowania ostatniego roku w branży TSL i zastanowienia się nad przyszłością transportu, ze szczególnym naciskiem na transport intermodalny. Konferencję uświetnił wykład ekspertki dziedziny, Pani dr hab. Jany Pieriegud z Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Podczas spotkania w Luboniu Kässbohrer zaprezentował swój najnowszy produkt, naczepę kurtynową K.SCS X, która została zmodernizowana w oparciu o najnowsze technologie, by zapewnić klientom maksymalne zadowolenie z użytkowania pojazdu w najtrudniejszych warunkach pogodowych i drogowych. Ponadto zaprezentowano naczepę K.SCSM Mega – flagowy, intermodalny produkt Kässbohrera.

NACZEPA kurtynowa K.SCS X Maxima

Pasuje doskonale do każdego ciągnika siodłowego, co podnosi wydajność flot pojazdów. Systemy zabezpieczenia ładunku zostały unowocześnione przy zastosowaniu najnowszych technologii. Naczepa wyposażona jest w system K-Fix, który poprzez rozmieszczenie 236 otworów do umocowania pasów zabezpieczających, z 2,5 tonową wytrzymałością każdy, umożliwia zabezpieczanie dowolnego ładunku. K-Fix umożliwia zamocowanie pasów bez otwierania plandek bocznych, co spotkało się z entuzjazmem kierowców, skracając czas załadunku i rozładunku towarów. System K-Fix kompatybilny jest z innymi systemami mocowania ładunku, co potwierdzone jest Certyfikatem Zabezpieczenia Ładunku EN 12642 Code XL – VDI 2700 przyznawany na pełną ładowność naczepy.

NACZEPA kurtynowa K.SCS M Mega

Zaprojektowana przez Kässbohrera naczepa kurtynowa mega, K.SCS M, staje naprzeciw wszelkim wyzwaniom w transporcie. Dla zoptymalizowania załadunku i rozładunku naczepa K.SCS M wyposażona została również w wielopunktowy system zabezpieczenia ładunku, K-Fix. Natomiast uznana solidna budowa sprawia, że naczepa znakomicie sprawuje się w każdych warunkach drogowych. W celu sprawnego i ekologicznego zarządzania flotą, naczepa dostępna jest w konfiguracjach intermodalnych. Konstrukcja naczepy wzmocniona wspornikami do załadunku kolejowego, pasującymi do wagonów-platform intermodalnych klasy P400, K.SCS M, także posiada  Certyfikat Zabezpieczenia Ładunku EN 12642 Code XL – VDI 2700.


 

Katagoria: co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.